ده تعقیب و گریز برتر در دنیای بازی های ویدئویی

ده تعقیب و گریز برتر در دنیای بازی های ویدئویی
یکی از چیزهایی که به‌شدت برای بازی‌هایی اکشن لازم است، سکانس‌های تعقیب و گریز است. این سکانس‌ها وجود دارند تا آدرنالین خون را بالا ببرند و به مراحل به‌یادماندنی بازی تبدیل می‌شوند. حالا اگر این سکانس‌های آن‌قدر خوب باشند که بتوانند در رقابت با بازی‌های دیگر هم برنده شوند، قطعا ارزش یک یادآوری را دارند.
  • جدیدترین بازی ها

10 -  پل ، 007 : Everything Or Nothing
دشمنی با ماشین و ما هم در نقش جیمز باند، روی طولانی‌ترین پل جهان در حال تعقیب او هستیم و البته این دشمنی که از آن حرف می‌زنیم در کشتن جیمز باند تعللی نمی‌کند.   در این صحنه، باند سوار بر موتورسیکلتش است و مرتبا باید جاخالی دهد و از ترافیک رد شود و حواسش به ماشین‌هایی که چپ می‌کند باشد تا بهترین سکانس در تمامی بازی 007 را برای گیمرها رقم بزند.


9 -  فرار از دست سالازار ، Resident Evil 4
Resident Evil 4 پر است از سکانس‌های عجیب و ترسناک. یکی از این سکانس‌های می‌تواند مجسمه‌ی غول‌پیکر و ناپلئون وار سالازار باشد که در یک عمارت بزرگ لیون را دنبال می‌کند. اصلا این‌که یک مجسمه‌ی به عظمت از سالازار چرا دنبال ما راه افتاده و می‌خواهد ما را از هستی ساقط کند یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که البته امیدواریم بدون پاسخ باقی بماند.


8- عنکبوت، Limbo
از اولین لحظات بازی Limbo، شخصیت اصلی بی‌نام بازی در دنیایی عجیب و دپرس کننده گیر افتاده است. تمام بدبختی‌هایی دنیا که بر سر او وارد می‌شود هیچ، شرایط هی از عجیب و دپرس کننده به وحشتناک و غیرقابل‌تحمل تغییر حالت می‌دهند. تیر خلاص هم آنجاست که یک عنکبوت غول‌پیکر، می‌خواهد با پاهایش ( یا آن‌ها دست‌هایش هستند؟) این پسرک بیچاره را از پا دربیاورد.


7- تعقیب صندوقچه‌ی گنج، Rayman Origins
یکی از به‌یادماندنی‌ترین لحظات بازی، تعقیب کردن صندوقچه‌ی گنج بود. ریمن در این لحظات با تمامی سرعت در یکی از پر چالش ترین مراحل بازی قرار می‌گرفت و در آخر یک سری دندان گیرش می‌آمد... دندان؟ واقعا؟  البته هدف مهم نیست.


6- پک-لایف، Pac-Man
در تمامی این بازی ارواح سعی می‌کنند پک من را تعقیب کنند. اما خب، گهی پشت به زین و گهی زین به پشت! شرایطی هم هست که پک من ارواح را دنبال می‌کند. در آن زمان به‌شدت هیجان‌انگیز بود این تعقیب‌ها– از شما چه پنهان هنوز هم هست!


5-  فرار کامیونی!، Jackie Chan
بازی جکی چان یکی از خاطره‌انگیزترین – و نه لزوما برترین‌ها- بازی‌های دوران طلایی پلی‌استیشن است. یکی از سکانس‌هایی که کاملا یادآور فیلم‌های اکشنِ جکی چان نیز هست، سکانس فرار از دست کامیون است در حالتی کرش مانند که دوربین روبرو را می‌گیرد و موانع را دیر می‌شود تشخیص داد. از آن سکانس‌هایی که اشک ما را  درمی‌آورد تا ردش می‌کردیم ولی خب، به‌یادماندنی است.


4- فرار از دست خورشید، Super Mario Bros. 3
زیاد نیستند کسانی که سری سوپر ماریو را سری بازی‌های ترسناکی می‌پندارند. حتی وقتی لوله‌کش محبوب ما می‌خواهد سری به خانه‌های تسخیرشده بزند. اما وقتی صحبت از خورشیدی می‌شود که به‌طور خستگی‌ناپذیری تلاش می‌کند ماریو را بگیرد، سوپر ماریو تبدیل می‌شود به مرکز تولید فشار عصبی و روحی. چهره‌ی خشمگین خورشید یکی از ترسناک‌ترین تعقیب و گریزهای دنیای بازی‌های ویدئویی است.


3- تعقیب و گریز پنج ستاره، Grand Theft Auto
مگر می‌شود از تعقیب و گریزهای GTA گذشت؟ آن‌هم از نوع پنج ستاره‌شان. در جریان بازی کلی سکانس به‌یادماندنی و عالی تعقیب و گریز است که در طول داستان اتفاق می‌افتد اما هیچ‌چیز به‌پای آشوبی که خودتان بر پا می‌کنید نیست. پنج ستاره شدن و فرار از دست پلیس ( و ارتش و اف آی بی و ... ) همیشه هیجان بالایی دارد و پر است اتفاقات غیر منتظر که البته همیشه هم پایان غم‌انگیزی دارد.


2- Shagohod، Metal Gear Solid 3: Snake Eater
این ملاقات با بیگ باس... اینجا معنی واقعی اکشن را درک خواهید کرد. ایوا موتورسیکلت را می‌راند و بیگ باس هم در صندلی کنارش، موتورها و جیپ‌های و آن سگوی های روانی را نشانه می‌رود. البته که هیچ‌کدام از آن‌ها حریف تیرهای بی‌نهایت بیگ باسِ ما نخواهند شد.


1-    The Boulder، Crash Bandicoot
امکان ندارد وقتی کرش را در ذهنتان مجسم می‌کنید، این قهرمان رنگارنگ را نبینید که دارد از دست توده‌های بزرگ رو به صفحه‌ی نمایش فرار می‌کند. ناتی داگ هیچ‌وقت نمی‌خواهد گیمر فقط به «پشت» کرش خیره شود! این دفعه دوربین جلو می‌آید و با موانعی روبرو می‌شویم که مدت‌زمان کمی برای برنامه‌ریزی می‌ماند. لحظاتی که تاثیرات بزرگی بر بازی‌های بعد از خودش هم گذاشت....

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر