دوربینی 45هزار دلاری که باید ندیده آنرا بخرید!

دوربینی 45هزار دلاری که باید ندیده آنرا بخرید!
دوربین Leica KE-7A در اوایل دهه‌ی هفتاد میلادی برای ارتش آمریکا ساخته شد و این روزها رویایی برای کلکسیون داران است. در آن زمان تنها 505 عدد از این نوع دوربین تولید شد که 460 عدد از آنها توسط ارتش آمریکا خریداری شدند. دوربین‌های متعلق به ارتش با کد نظامی که بر رویشان حک شده از انواع معمولی متمایز می‌شوند.
  • جدیدترین بازی ها
درحالیکه بیشتر مکانیزم‌های این دوربین با مدل M4 یکسان هستند، KE-7A دارای مقاومت بیشتری در برابر آب و هواست و دارای شاتری تغییر یافته است تا بتواند در هوای فوق العاده سرد نیز کار کند. به همین دلیل قابلیت استفاده در شرایطی را دارد که عکاسهای معمولی نیاز پیدا نخواهند کرد.
در حال حاضر در eBay یک نوع استفاده نشده و در بسته‌بندی اصلی از KE-7A برای فروش گذاشته شده است. داخل بسته‌بندی این دوربین لنز 50mm f/2 لایکا، همراه با هود و کپ، کیف، جعبه و بند نیز موجود است.
این دوربین همچنین کاتالوگی همراه خود دارد که بر اساس گزارشها شامل نحوه‌ی نابودسازی دوربین هم می‌شود! این بخش برای وقتی که گیر افتادید به کار می‌آید!
خوب همه‌ی اینها بسیار عالی هستند، ولی یک مشکل وجود دارد.

این دوربین خاص را ندیده باید بخرید، زیرا فروشنده می‌خواهد آنرا در بسته‌بندی مهر و موم شده‌اش بفروشد.

با توجه به اینکه به احتمال زیاد کمتر کسی حاضر نخواهد شد به این شکل معامله کند، و 45هزار دلار بابتش بپردازد، فروشنده برای اثبات وجود دوربین در داخل بسته‌بندی یک عکس X-Ray از محتویات بسته گرفته است. به این شکل می‌توان مطمئن شد که حداقل بدنه‌ی این دوربین در بسته بندی موجود است.
فروشنده برای اطمینان بیشتر یک شماره‌ی انبارداری فدرال نیز برای آن ارائه کرده است. این شماره‌ها تنها به انواع نظامی این دوربین اختصاص داده شده بودند.
KA-7A قطعاً یک آیتم کلکسیونی باارزش است و با قیمتهایی باورنکردنی به فروش می‌رسد، بنابراین یک مدل استفاده نشده و دست نخورده از آن می‌تواند بسیار جذاب باشد. توجه داشته باشید که تنها مدل دیگر از این دوربین که در eBay در دسترس است، کمی کار کرده و در شرایط مناسبی نگهداری شده است، قیمتی معادل 24هزار دلار دارد!
برای خریداران جدی که میخواهند قبل از خرید حتما مطمئن شوند، فروشنده خدمت دیگری را نیز ارائه می‌کند. او گفته که توصیه نمی‌کند بسته‌بندی را باز کنید، ولی به ازای پیش پرداخت 5000یورویی غیرقابل بازگشت، بسته‌بندی آنرا برای خریدار باز می‌کند. ولی اگر خریدار آنرا نخواست، فروشنده 5000یورو را به عنوان خسارت ارزش از دست رفته نگه می‌دارد.
در عکس زیر می‌توانید KA-7A دیگری را با لوازم جانبی، جعبه و کاتالوگش مشاهده کنید.

منبع: کلوپ عکس ایران
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر