دوربین یخ زده: عکاسی در 25- درجه سانتیگراد

دوربین یخ زده: عکاسی در 25- درجه سانتیگراد
دوربین های ضدآب کامپکت و یا سطح بالا معمولاً قابلیتی با نام "freeze-proof" را نیز با خود یدک می کشند. ولی غیر از حالتیکه شما در جایی فوق العاده سرد زندگی کنید یا از قرار دادن دوربینتان در فریزر خانه لذت میبرید! به احتمال زیاد هیچوقت دوربین معمولیتان را در جایی که آنقدر سرد باشد که بتواند خرابش کند استفاده نخواهید کرد.
  • جدیدترین بازی ها

عکاس سوییسی،Alessandro Della Bella اینکار را کرده. این عکاس چند عکس از وضعیت دوربینش درحالیکه در کوههای آلپ به تصویربرداری می پرداخته در اینترنت پخش کرده است.

در تاریخ 12/12/12 این عکاس در پروژه ی "یک روز بر روی زمین" شرکت کرد. هدف از این پروژه ثبت زندگی در یکی از نقاط روی زمین طی یک روز بوده است. او تصمیم به ساخت یک تایم لپس شبانه از کوههای Piz corvatsch و Piz Nair در سوییس گرفت. دمای این مناطق در هنگام شب؟ چیزی بین 15- تا 25- درجه سانتیگراد.

یک نمونه از عکسهایی که او در آن شب گرفت:

 

آلساندرو با استفاده از 5 دوربین DSLR کانن به صورت همزمان در طی 48 ساعت 10هزار عکس از دره های اطراف ثبت نمود. هرچند که دوربینها بدون اینکه هیچ ایرادی پیدا کنند از آن شرایط سخت جان سالم به در بردند، ولی کار در چنین سرمایی مشکلات خاص خودش را دارد.

اول اینکه او مجبور بود چندین لنز اضافی همراه خود داشته باشد. هربار که یک لنز کاملاً یخ می زد او لنز را عوض کرده و لنز یخ زده را در جلوی بخاری قرار می داد تا به شرایط عادی برگردد.

آلساندرو می گوید نقطه ی ضعف دوربین ها در واقع باتریشان بود. در چنین دماهایی هر باتری تنها یک ساعت یا حداکثر دو ساعت دوام می آورد، بنابراین می بایست به صورت مرتب تعویض می شدند و باترهای خالی مجددا شارژ می شدند.

خوب حالا می دانید منظور از freeze-proof بودن دوربین چیست!


منبع: PetaPixel
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر