دو مدیر ارشد از وب‌سایت Zalora جدا شدند

دو مدیر ارشد از وب‌سایت Zalora جدا شدند
بر اساس گزارش منابع آگاه و داخلی از مجموعه Zalora، دو عدد از اعضای ارشد این سایت از این مجموعه جدا شدند. این سایت که در زمینه لباس فعالیت دارد، از زیرمجموعه‌های شرکت راکت اینترنت است. اما دلیل این موضوع دقیقا چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
به نظر می‌رسد سایت Zalora که در زمینه خرید الکترونیکی لباس فعالیت دارد، دو عدد از اعضای ارشد خود را از دست داده است. این سایت که از زیر مجموعه‌های شرکت راکت اینترنت (Rocket Internet) شناخته می‌شود، Harry Markl، مسئول ارشد بخش مدیریت و Avni Pundir را از دست داده است. این موضوع در اطلاعاتی که به دست سایت تک‌کرانچ (TechCrunch) رسیده است تایید شد.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که راکت اینترنت، شرکت اصلی و صاحب یکی از بزرگ‌ترین و بهترین فروشگاه‌های اینترنتی ایران است. اگر با وب‌سایت بامیلو آشنایی داشته باشید، می‌دانید که این فروشگاه اینترنتی بزرگ طیف وسیعی از کالا را به مشتریان خود ارائه می‌کند. البته نکته جالب این است که بامیلو تنها با حضور کم‌تر از 2 سال به عنوان یک فروشگاه، توانست به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین فروشگاه‌های اینترنتی فعال در ایران تبدیل شود. از دیگر استارت آپ های راکت اینترنت در ایران میتوان به اسنپ، موزاندو، پین تا پین و بدوفود اشاره کرد.

سایت Zalora نیز همچون دیگر کسب‌وکارهای تحت نظر راکت اینترنت، از ساختار مدیریتی غیرمعمول برخوردار است. در این نوع از مدیریت، 5 مدیر مشترک بر روی کسب‌وکار کلی نظارت می‌کنند. منابع داخلی در مجموعه Zalora معتقد هستند که ترک کردن شرکت از سوی Pundir و Markl، باعث ایجاد آشفتگی در تیم مدیریت می‌شود و نتایج خوبی نخواهد داشت. باید این را در نظر داشت که مدت زیادی از رفتن Markl نمی‌گذرد، اما منابع داخلی در این شرکت می‌گویند مدت زیادی می‌شود که Pundir سایت Zalora را ترک کرده است.بسیاری معتقد هستند که دلیل رفتن Markl، تاسیس شرکت خود و آغاز یک کسب‌و‌کار جدید بوده است. اما منابع زیادی در Zalora معتقد هستند که دلیل اصلی او برای ترک این شرکت، تنش‌های پیاپی میان او و Global Fashion Group (GDG) بوده است. این گروه، درواقع یک شرکت مادر برای بخش تجارت الکترونیک فشن در راکت اینترنت است که سایت‌هایی همچون Zalora را مدیریت می‌کند.

اما بد نیست کمی بیشتر راجع به GFG صحبت کنیم. این مجموعه که توسط رئیس سابق شعبه فرانسه آمازون، یعنی Romain Voog اداره می‌شود، پنج شرکت اصلی از مجموعه راکت اینترنت را مدیریت می‌کند: Dafiti (آمریکای لاتین)، Jabong (هندوستان)، Lamoda (روسیه)، Namshi (خاورمیانه) و Zalora. این مجموعه ادعا می‌کند که محصولات آن‌ها به 23 کشور جهان رسیده است.

منابع داخلی در Zalora می‌گویند درحالی که GFG سود بسیار مناسبی را ارائه می‌کند، اما مشکل اصلی تیم داخلی این شرکت در نحوه استفاده و حضور از بازارهای هدف است. آن‌طور که به نظر می‌رسد، سران شرکت Zalora معتقد هستند که بازار آسیای جنوبی نمی‌تواند به سودآوری سریعی برسد؛ درحالی که اعضای ارشد GFG معتقد هستند که باید بر روی بازار خاورمیانه تمرکز شود. البته عقیده اعضای ارشد GFG بی‌دلیل نیست؛ چراکه فروشگاه Namshi تاکنون به موفقیت‌های بسیار مناسبی رسیده است.

منبع: TechCrunch
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان شنبه 4 اردیبهشت 1395
عجب شرکتیه این راکت اینترنت
بامیلو و این همه سایت داره

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر