دیگر چه نیازی به DSLR هست؟ ایسلند در نگاه سونی

دیگر چه نیازی به DSLR هست؟ ایسلند در نگاه سونی
در چند وقت اخیر سونی دوربینهای کامپکت و بدون آینه فوق العاده باکیفیت و با عملکردی غیرقابل باور در نور کم تولید کرده است. این مسئله موجب شده بسیاری به این فکر بیفتند که آیا دیگر توجیهی برای خرید یک DSLR وجود دارد یا خیر؟ البته باید گفت که هیچ دوربینی بدون عیب نیست و نهایتاً این عکاس است که فرق اصلی را ایجاد می کند.
  • جدیدترین بازی ها

سونی برای اینکه تواناییهای سنسورهای عکاسیش را در نور کم به نمایش بگذارد، عکاس حرفه ای "Mikael Buck" را به ایسلند فرستاده و  سه دوربین a7R II، RX10 II و RX100 IV در اختیارش گذاشته تا با آنها عکاسی کند.
Buck توسط دو نفر از راهنماهای محلی همراهی می شد، که او را به سفری درون غارهای یخی منطقه بردند. ورود و عکاسی به این غارهای یخی تنها چند هفته در طول هر سال امکان پذیر است. زیرا یخچال های غول پیکر Vatnajokull مدام در حال حرکتند و باعث بسته شدن مسیر این غارها میشوند.
هیچکدام از عکسها در فتوشاپ دستکاری نشده اند و تنها با استفاده از نور طبیعی ثبت گردیده اند. قطعا این عکسها به خوبی تواناییهای سنسور فول فریم Back-illuminated استفاده شده در a7R II و سنسورهای Exmor RS CMOS استفاده شده در RX10 II و RX100 IV را به خوبی نمایش می دهند.
در واقع ما مطمئن نیستم کدام عکسها با کدام دوربین گرفته شده است که گواهی است بر کیفیت فوق العاده ی RX10 II و RX100 IV .

منبع: Digitalrev
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر