راهنمای خرید: بهترین پرچمدارهای ضد آب بازار گوشی‌های هوشمند در سال 2017 میلادی

راهنمای خرید: بهترین پرچمدارهای ضد آب بازار گوشی‌های هوشمند در سال 2017 میلادی
اگر از جمله افرادی هستید که معمولاً اتفاقات ناگواری برای گوشی هوشمند شما رخ می‌دهد یا در اکثر موارد گوشی خود را به کودکان واگذار می‌کنید خرید یک گوشی هوشمند ضد آب می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.
  • جدیدترین بازی ها
در حال حاضر اکصر گوشی‌های هوشمند سونی، ضد آب هستند، مگر اینکه شما گوشی‌های سطح پایین این برند را خریداری کنید. این امکان وجود دارد تا گوشی‌های ضد آب را از برند سامسونگ یا حتی اپل هم خریداری کنید. متاسفانه گوشی‌های سری پیکسل شرکت گوگل تنها در برابر ریختن آب روی دستگاه، مقاوم هستند و از همین رو جایی در لیست ما نخواهند داشت. درنظر داشته باشید که شرکت‌های سازنده، از راهکارهای متفاوتی برای تولید گوشی‌های ضد آب استفاده می‌کنند و از همین رو سطوح مختلف مقاومت در برابر آب را در این محصولات شاهد هستیم. با این تفاسیر، خرید یک گوشی مقاوم در برابر‌ آب به آن معنا نخواهد بود که می توانید با خیال راحت در حمام، ویدئو تماشا کنید یا در زیر‌ آب عکس بگیرید. 
برخی از گوشی‌های موجود در برابر آب تنها در مقابل ریختن آب و مایعات یا پاشیدن قطره‌های باران مقاوم هستند اما برخی دیگر حتی در زیر آب هم قابل استفاده خواهند بود. به همین دلیل، پیش از بررسی گزینه‌های مناسب موجود در بازار گوشی‌های هوشمند، بهتر است نگاهی به سیستم امتیازدهی IP که مشخصه‌ای برای مشخص کردن میزان مقاومت دستگاه‌های الکترونیکی در برابر نفوذ آب و گرد و غبار است داشته باشیم. 

استاندارد مقاومت در برابر نفوذ آب
IP مخففی برای Ingress Protection به معنای محافظت در برابر ورود است و برای تعریف مشخصه‌های مقاومت دستگاه‌های الکترونیکی در برابر ورود عوامل خارجی و رطوبت استفاده می‌شود. اولین عددی که بعد از عبارت IP مشاهده می‌کنید نشان دهنده مقاومت دستگاه در برابر ذرات گرد و غبار است. در این بخش، بالاترین عددی که ممکن است برای دستگاه‌های الکترونیکی شاهد باشیم 6 است که به معنای محافظت کامل است. رقم دوم نیز نشان دهنده توانایی حفاظت در برابر نفوذ آب است. در این بخش نیز بالاترین عددی که ممکن است در گوشی‌های هوشمند شاهد باشید عدد 8 است. در صورتی که شاهد استفاده از حرف X در سیستم امتیازدهی بودیم به معنای آن نیست که دستگاه شما هیچ حفاظتی ندارد بلکه به معنای محافظت خوب اما محاسبه نشده از سوی شرکت سازنده است. 

گرد و غبار
0- بدون محافظت
1- >50 میلی‌متر، هر سطح بزرگی از بدن انسان نظیر پشت دست
2- >12.5 میلی‌متر، انگشت‌ها یا اشیای مشابه
3->2.5 میلی‌متر، ابزارها، سیم‌های ضخیم و موارد مشابه
4->1 میلی‌متر، اکثر سیم‌ها، پیچ‌های باریک، مورچه‌های بزرگ و غیره
د 5- مقاومت در برابر گرد و غبار اما از ورود گرد و غبار به‌طور کامل جلوگیری نمی‌شود. 
6- حافظت در برابر گرد و غبار، عدم امکان ورود گرد و غبار

آب
0- بدون محافظت
1- آب آشامیدنی تاثیر مضری نخواهد داشت. 
2- آب آشامیدنی که به صورت عمودی روی دستگاه می‌ریزد تا زاویه 15 درجه تاثیر مخربی روی دستگاه ندارد. 
3- مقاومت در برابر نفوذ آب در حالت اسپری شده تا زاویه 60 درجه از حالت عمودی
4- مقاومت در برابر پاشیدن آب از هر جهت
5- مقاومت در برابر نفوذ آب خروجی از نازل در تمام جهات
6- مقاومت در برابر آب خروجی با فشار از نازل‌های 12.5 میلی‌متری در تمام جهات
6K- مقاومت در برابر واترجت‌های قدرتمند با فشار افزایش یافته
7- غوطه‌ور شدن در آب تا عمق یک متری برای مدت 30 دقیقه
8- غوطه ور شدن در آب تا عمق یک متری یا بیشتر (عمق دقیق، متفاوت است).
9K- مقاومت در برابر نفوذ آب خروجی از واترجت‌های با دمای بالا

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، مایعات دومین دلیل رایج برای آسیب زدن به گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آیند. بر اساس این تحقیقات، حدود 35.1 درصد از گوشی‌های تعمیری، از نفوذ آب آسیب می‌بینند. این در حالی است که در سال 2018 میلادی و با حضور نسل جدید گوشی های ضد آب با حفاظت بهتر، احتمالا شاهد تغییر این شرایط خواهیم بود. 
در حال حاضر شرکت‌های سازنده معمولاً از پوشش‌های فیزیکی یا نانو برای جلوگیری از ورود آب استفاده می کنند. این در حالی است که P2i به عنوان یکی از پیشتازان تکنولوژی‌های این بخش در حال تلاش برای توسعه نسخه بهبود یافته‌ای از حفاظت پلاسمایی است که استاندارد مقاومت در برابر نفوذ آب را به IPX7 ارتقا خواهد داد. پوششی اینچنینی،‌ آزادی عمل بیشتری را در طراحی گوشی‌های هوشمند به شرکت‌های سازنده خواهد داد. به این ترتیب حتی احتمال آن وجود دارد که بار دیگر شاهد عرضه تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند مجهز به کاورها و باتری‌های قابل تعویض باشیم. 

گلکسی اس 8
شرکت سامسونگ با عرضه گلکسی اس 8 به بازار، یکی از بهترین محصولات مورد نیاز کاربران را پیش روی آن‌ها قرار داده است. این محصول از صفحه‌نمایش و طراحی خیره‌کننده بهره می‌برد و مشخصات سخت‌افزار چشمگیری هم دارد. گلکسی اس 8 از استاندارد IP68 بهره می‌برد که آن‌را در برابر نفوذ گرد و غبار و همچنین نفوذ آب تا عمق 1.5 متری برای مدت 30 دقیقه محافظت خواهد کرد. گلکسی اس 8 در حال حاضر با قیمتی از دو میلیون و دویست هزارتومان تا دو میلیون و هشتصد هزارتومان در بازار کشورمان به فروش می‌رسد. 


الجی جی 6
هیچ شکی نیست که الجی جی 6 هم در قالب بهره‌مندی از ترکیب فلز و شیشه در بدنه و نسبت 18:9 ابعاد صفحه‌نمایش، گزینه‌ای مناسب برای کاربران به حساب می‌آید. این محصول نیز مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سطح بالایی را پیش روی کاربران قرار می‌دهد. این محصول هم از استاندارد IP68 بهره می‌برد. الجی جی 6 بسته به مولفه‌های مختلف با قیمتی از یک میلیون و هشتصد و پنجاه تا دو میلیون و سیصد و پنجاه هزارتومان به فروش می‌رسد. 


سونی اکسپریا ایکس زد پرمیوم
اکسپریا ایکس زد پرمیوم هم از جمله محصولاتی است که چه در بخش طراحی و چه در زمینه عملکرد، نمره قابل قبولی دریافت می‌کند. ترکیب آینه مانند ظاهر این محصول، مناسب کاربرانی که نگران به جا ماندن اثرانگشت روی بدنه هستند نخواهد بود اما می‌تواند نمای یک پرچمدار را پیش روی شما قراردهد. صفحه‌نمیاش 4K HDR از دیگر مشخصه‌های این محصول جذاب سونی است. اکسپریا ایکس زد پرمیوم با قیمتی حدود دو میلیون و ششصد و پنجاه هزارتومان در بازار به فروش می‌رسد. این محصول نیز به استاندارد IP68 مجهز شده است.


آیفون 7 اپل
اگرچه زمان زیادی تا رونمایی از آیفون جدید شرکت اپل باقی نمانده اما آیفون فعلی اپل یعنی آیفون 7 همچنان گوشی قدرتمندی به حساب می‌آید. این محصول در قالب بهره‌مندی از طراحی جذاب و سیستم‌عامل یکپارچه iOS با قیمتی از دو میلیون و پانصد هزارتومان تا سه میلیون و ششصد هزارتومان به فروش می‌رسد.

 آیفون 7 از استاندارد IP67 بهره می‌برد که مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار و همچنین مقاومت در برابر نفوذ آب تا عمق یک متری برای مدت 30 دقیقه را به همراه خواهد داشت. 

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر