راهکارهایی برای رقابت موثر با کسب و کارهای کوچک بازار

راهکارهایی برای رقابت موثر با کسب و کارهای کوچک بازار
رقابت با کسب و کارهای جدید از جمله استارت‌آپ‌ها و یا شرکت‌های کوچک، به همان اندازه که انگیزه شما را برای بهبود کارایی افزایش خواهد داد ممکن است تهدیدی هم برای جایگاه فعلی کسب و کار شما باشد.
  • جدیدترین بازی ها
وجود رقابت در بازار، به بهبود کیفیت خدمات و همچنین بالارفتن استانداردهای تولید و عرضه منجر خواهد شد. با وجود این، رقابت با کسب و کارهای جدید از جمله استارت‌آپ‌ها و یا شرکت‌های کوچک، به همان اندازه که انگیزه شما را برای بهبود کارایی افزایش خواهد داد ممکن است تهدیدی هم برای جایگاه فعلی کسب و کار شما باشد. با این تفاسیر، باید به دنبال راهکارهایی بود تا با افزایش بهره‌وری، امکان رقابت هرچه بهتر با کسب و کارهای کوچک فراهم شود.  

تغییر مدل کاری
اکثر افراد، کسب و کار خود را با معیارهای احساسی اداره می‌کنند اما افراد باهوش اقتصادی بالا کسانی هستند که نگاه منطقی به کسب و کار خود دارند. با این تفاسیر، تعجب نکنید که این افراد، قسمتی از کسب و کار خود که شاید در نگاه عوام پاره‌ای از تن آن‌ها به حساب می‌آید را تعطیل کرده و تمرکز خود را روی قسمت‌های دیگر بگذارند. مسئله اصلی اینجاست که اکثر شرکت‌های متوسط و یا حتی بزرگ، تمرکز خود را روی شاخه‌های مختلف کاری می‌گذارند. شاخه‌هایی که ممکن است بازدهی لازم را نداشته باشند و یا به دلایل مختلف، آنچنان که باید و شاید به سوددهی نرسند.

در صورتی که در شرکت شما هم بخش‌های اینچنینی وجود دارد بدنیست به جای تلاش چندین و چندباره و سرمایه‌گذاری بدون بازده، نگاهی به تعطیلی آن‌ها داشته باشید. به این ترتیب، بازده کلی شرکت شما افزایش یافته و در نهایت امر، تمرکز بیشتری روی قسمت‌های موفق و با بازده بالا خواهید داشت. درنظر داشته باشید که این تصمیم، یک روزه اجرایی نخواهد بود و به تحلیل، کارشناسی و درنظر گرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار روی تجارت شما نیاز است.

امضای قرارداد همکاری
در مرحله بعدی، امضای قرارداد همکاری با شرکت‌های دیگر و یا حتی رقبا می‌تواند راه‌حلی برای افزایش سوددهی باشد. به عنوان مثال می‌توانید قراردادی را با یک کارواش خودرو امضا کنید تا پس از شست و شوی خودروی مشتریان، آن‌ها را برای برطرف کردن خط و خش و یا تعمیر خودرو به شما معرفی کند. این قرارداد می‌تواند دوطرفه باشد تا شما نیز مشتریان خود را به کارواش معرفی کند. در نهایت امر، چنین قراردادی به افزایش سود و بهره‌وری طرفین منجر خواهد شد

استفاده بهینه از ابزارهای استخدامی
در قسمت قبلی، راهکاری را برای تعامل و همکاری بیشتر با رقبا در قالب امضای قرارداد همکاری ذکر کردیم. این در حالی است که برخی افراد مبارزه مستقیم با رقبا را بهترین راهکار برای ضربه‌زدن به آن‌ها می‌دانند. درنظر داشته باشید که مشتریان کسب و کارهای کوچک، ارتباط نزدیکی با کارکنان آن دارند. با این تفاسیر، استخدام کارکنان کلیدی و تاثیرگذار شرکت‌های کوچک می‌تواند راهکار دیگری برای تشویق مشتریان وفادار آن برند به مهاجرت به سمت کسب و کار شما باشد.

پایان دادن به رقابت، با پول نقد!
در صورتی که پس از بررسی‌های دقیق، به این نتیجه رسیدید که کسب و کار کوچک طرف رقابت شما ایده‌‌هایی مناسب و یا سوددهی کافی دارد می‌توانید گزینه خرید را به عنوان راهکاری برای پایان دادن به رقابت درنظر داشته باشید. شاید بارزترین نمونه از این دست اقدامات در دنیای تجارت، خرید واتس‌اپ و اینستاگرام توسط فیس‌بوک باشد. بدنیست بدانید شرکتی نظیر گوگل در طول 18 سال حیات خود، چیزی بیش از 170 شرکت کوچک از جمله یوتیوب و اسکای‌باکس را خریداری کرده است.

نادیده نگرفتن رقبای هرچند کوچک
پیشنهاد آخر ما این است که سوای استراتژی انتخابی برای تعامل و یا مبارزه مستقیم با رقبا، هیچ‌گاه آن‌ها را نادیده نگیرید. درنظر داشته باشید که کسب و کارهای کوچک معمولا چیز چندانی برای از دست دادن ندارند، محدودیت کم‌تری در حوزه بروکراسی دارند و معمولا از پل‌های ارتباطی مستقیم و بدون واسطه برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند. همین عوامل، اهمیت توجه به این رقبا را بیش از پیش مشخص خواهد کرد.

منبع: entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر