راهکار جدید دولت چین برای ترک اعتیاد کودکان به بازی‌های آنلاین

راهکار جدید دولت چین برای ترک اعتیاد کودکان به بازی‌های آنلاین
دسترسی کودکان چینی به بازی‌های آنلاین از نیمه‌شب تا صبح قطع می‌شود! در صورت اجرایی شدن قانون جدید در کشور چین، کودکان از انجام بازی‌های ویدئویی آنلاین از نیمه‌شب تا ساعت 8 صبح منع خواهند شد.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت NDTV، این قانون جدید به‌عنوان راهکاری برای مقابله با اعتیاد به اینترنت و رفع نگرانی‌های موجود از رشد قارچ‌وار کمپ‌های ترک اعتیاد به اینترنت اتخاذ شده است. این قانون، هفته گذشته توسط سازمان نظارت بر فضای سایبری کشور چین تهیه و تنظیم شده است. در صورتی که این راهکار به مرحله اجرا در بیاید توسعه‌دهندگان فعال در حوزه تولید بازی‌های ویدئویی آنلاین باید راهکارهایی را برای منع دسترسی کودکان به سرویس‌های آنلاین از نیمه‌شب تا ساعت هشت صبح به مرحله اجرا درآورند. علاوه بر این، تمامی گیمرهای زیر 18 سال، تنها در قالب ثبت‌نام با استفاده از کارت شناسایی معتبر و ثبت اطلاعات در سرویس‌های مختلف می‌توانند از بازی‌های آنلاین استفاده کنند. طراحی بازی‌های ویدئویی هم باید به نحوی انجام شود که احتمال اعتیاد کودکان را کاهش دهد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، طرح اولیه این قانون تا پایان ماه جاری میلادی برای ثبت بازخوردها، پیش روی متخصصان و منتقدان خواهد بود.

این قانون در حالی به مرحله اجرا نزدیک می‌شود که ماه گذشته دختر 16 ساله‌ای از شمال کشور چین، به علت آنچه رفتار بد مسئولان کمپ ترک اعتیاد به اینترنت اعلام شده، کنترل خود را از دست داده و مادر خود را به قتل رساند. این دختر اعلام کرده در کمپ ترک اعتیاد به اینترنت، مورد ضرب و شتم مسئولان قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، کمپ‌های ترک اعتیاد به اینترنت چینی که سبک و سیاقی مشابه با پایگاه‌های نظامی دارند از راهکارهای متفاوتی نظیر به‌کارگیری شوک الکتریکی و یا تنبیه فیزیکی برای اجبار افراد به ترک بازی‌های آنلاین استفاده می‌کنند. بر اساس گزارش مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین، در ماه ژوئن 2016 میلادی حدود 23 درصد از کل کاربران اینترنتی در کشور چین، کم‌تر از 19 سال سن داشته‌اند. این در حالی است که بر اساس همین آمار، کشور چین در مجموع 750 میلیون کاربر اینترنتی دارد.
Su Jun توسعه‌دهنده فعال در حوزه بازی‌های ویدئویی آنلاین که در شانگهای فعالیت می‌کند معتقد است اعمال سیاست‌های جدید، تاثیر محسوسی روی درآمد شرکت‌های حاضر در حوزه تولید بازی‌های ویدئویی خواهد داشت.

منبع: NDTV
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر