راهکار جدید محققان برای بهبود کیفیت سیگنال وایفای: استفاده از فویل آلومینیومی

راهکار جدید محققان برای بهبود کیفیت سیگنال وایفای: استفاده از فویل آلومینیومی
محققان دریافته‌اند با استفاده از فویل آلومینیومی می‌توان سرعت و امنیت شبکه وای‌فای را بهبود بخشید.
  • جدیدترین بازی ها
گاهی اوقات در برخی نقاط خانه شاهد آن خواهید بود که پوشش وای‌فای به دلایل مختلف، ضعیف‌تر از سایر قسمت‌ها است. راهکارهای زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید از تجهیزات سخت‌افزاری که به تقویت سیگنال وای‌فای کمک می‌کنند استفاده کرده تا شبکه پوششی برای بهبود پوشش سیگنال وای‌فای ایجاد کنید. در این راستا می‌توانید خرید روترهای چندتایی نظیر گوگل وای فای را در دستورکار قراردهید یا روتری را با قدرت بیشتر خریداری کنید. 
این راهکارهای پرهزینه در حالی مطرح می‌شوند که محققان کالج دارتموث به این نتیجه رسیده‌اند که با استفاده از پرینت سه بعدی و هزینه‌ای در حدود 35 دلار نه‌تنها می‌توانید قدرت سیگنال وای‌فای را بهبود ببخشید بلکه امنیت بیشتری را هم برای آن به ارمغان بیاورید. این پروژه برپایه ایده استفاده از فویل آلومینیومی به منظور تقویت سیگنال‌های وای‌فای به مرحله اجرا درآمده است. 

این فویل آلومینیومی، سیگنال‌ها را از روتر شما به اطراف پرتاب می‌کند. به عنوان مثال در صورتی که روتر وای‌فای شما در کنار دیوار قرارگرفته باشد این راهکار به عبور سیگنال‌ها از موانع کمک خواهد کرد. علاوه بر این، با ایجاد یک سد فیزیکی در واقع می‌توانید سیگنال‌های بی‌سیم روتر را محدود به فضایی مشخص کنید تا نفوذگران با دشواری بیشتری بتوانند به شبکه اینترنت شما نفوذ پیدا کنند. 

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر