رای دادگاه دعوای حقوقی بین سامسونگ و اپل لغو شد

رای دادگاه دعوای حقوقی بین سامسونگ و اپل لغو شد
همانطوری که می‌دانید شرکت اپل حدود 2 سال پیش علیه سامسونگ در ایالات متحده شکایت کرد. در نهایت رای دادگاه به نفع اپل تمام شد و سامسونگ را مجبور به پرداخت 120 میلیون دلار جریمه کرد. حالا با رای دادگاه استیناف ایالات متحده این حکم لغو شده است.
  • جدیدترین بازی ها
به نظر می‌رسد به زودی پول زیادی به جیب سامسونگ باز می‌گردد، 120 میلیون دلار جریمه‌ای که شرکت سامسونگ به دلیل رای دادگاه فدرال در ایالت کالیفرنیا آمریکا مجبور به پرداخت آن شده بود. این دادگاه در سال 2014 میلادی سامسونگ را طبق پتنت‌های اپل برای اسمارت‌فون‌های آیفون گناهکار شناخت، و در نتیجه سامسونگ مجبور به پرداخت غرامت 119.6 میلیون دلاری شد.

طبق ادعای اپل شرکت کره‌ای سامسونگ، پتنت‌ «لینک‌های سریع» آیفون که با نوعی الگوریتم خاص تشخیص می‌دهد برخی داده‌ها مانند شماره‌های تلفن قابل تبدیل به لینک هستند یا خیر لغو کرده است. علاوه بر این طبق شکایت اپل تعدادی پتنت دیگر مانند ویژگی‌های slide-to-unlock و auto-correct نیز از سوی سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته بود.

حالا دادگاه استیناف ایالات متحده تمام این ادعاهای اپل را بی‌ اساس می‌داند و طبق گفته دادگاه پتنت‌های اشاره شده نیز مورد سواستفاده قرار نگرفته‌اند و اپل در واقع از پتنت‌های سامسونگ استفاده کرده است. در رای دادگاه به این نکته اشاره شده است که تکنولوژی لینک‌های سریع سامسونگ از روش متفاوتی برای تشخیص و ایجاد لینک ایجاد می‌کند. یکی از سخنگویان سامسونگ در رابطه با رای دادگاه می‌گوید:
تصمیم امروز یک پیروزی برای انتخاب مشتریان است و رقابت را به جایی که تعلق دارد باز می‌گرداند-بازار فروش، نه در صحن دادگاه.
شرکت اپل هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است، اما به نظر می‌رسد دعواهای حقوقی سامسونگ و اپل سرانجام پایان گرفت.
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر