رای دادگاه مشخص شد: سامسونگ 548 میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند

رای دادگاه مشخص شد: سامسونگ 548 میلیون دلار به اپل پرداخت می‌کند
مدت‌ها می‌شود که دو شرکت سامسونگ و اپل برسر حقوق پتنت‌ها و استفاده از این پتنت‌ها توسط سامسونگ، وارد دعوای حقوقی شده‌اند. اکنون به نظر می‌رسد دادگاه رای نهایی خود را اعلام کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
پیش از این و با توجه به رای دادگاه، سامسونگ می‌بایست به دلیل تخلف در استفاده از پتنت شرکت اپل، جریمه هنگفتی را به این شرکت پرداخت می‌کرد. اگر به یاد داشته باشد، رای اولیه دادگاه، سامسونگ را موظف می‌کرد مبلغی معادل 1.05 میلیارد دلار را به عنوان جریمه به شرکت اپل پرداخت کند. اما بعد از کشمکش‌های فراوان میان این دو شرکت، اکنون به نظر می‌رسد این رقم به 548 میلیون دلار کاهش پیدا کرده باشد. اگرچه هنوز هم این مبلغ عددی بسیار بالا است، اما قطعا از پرداخت جریمه‌ای به مبلغ 1.05 میلیارد دلار بهتر خواهد بود.

به نظر می‌رسد قرار است به زودی شاهد کنار گذاشته شدن جنگ پتنت‌ها میان دو شرکت اپل و سامسونگ باشم؛ چرا که سامسونگ با پرداخت مبلغ 548 میلیون دلار توافق کرده است. اگر چه توافق سامسونگ به پرداخت این مبلغ، با شرایطی از سوی این شرکت همراه شده است؛ زیرا آن‌ها نیز می‌گویند حق و حقوق شرکت سامسونگ در این کشمکش حقوقی باید پرداخت شود. اما اکنون که سامسونگ به دنبال دریافت دادرسی خود است، واکنش شرکت اپل چه خواهد بود؟جای تعجبی ندارد که اپل نیز با شرایط مطرح شده از سوی شرکت سامسونگ مبنی بر پرداخت حقوق این شرکت موافق نیست. پرونده دو شرکت اپل و سامسونگ اکنون عمری 5 ساله دارد و در این بین، هر دو شرکت کمی از مواضع خود عقب نشینی می‌کنند و بار دیگر خواستار موضوعی جدید می‌شوند. نباید فراموش کرد که در این بین، هر دو طرف در حال از دست دادن یه به دست آوردن منافعی نیز هستند.

آیا در نهایت شرکت اپل شرایط سامسونگ را به طور کامل قبول خواهد کرد؟ فعلا که به نظر نمی‌رسد شاهد چنین موضوعی باشیم. انتظار داریم این پرونده نیز در سال بعد به صورت کامل پیگیری شود. اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ شما حق را به کدام شرکت می‌دهید؟منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر