رقابت اپل و سامسونگ به پایان رسیده است

رقابت اپل و سامسونگ به پایان رسیده است
اپل در برابر سامسونگ یکی از قدیمی‌ترین رقابت‌های بازار موبایل جهان است. اما به تازگی، موسسه تحقیقاتی کانتار ورلدپنل ادعا کرده، با پیشرفت سریع دیگر برندهای موبایل، اپل و سامسونگ به زودی جایگاه خود را از دست خواهند داد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
متفقین در برابر آلمان نازی، استقلال در برابر پرسپولیس، پلی استیشن 4 در برابر اکس باکس... این‌ها چندی از بزرگ‌ترین رقابت‌های دنیا هستند و در زمینه موبایل، اپل در برابر سامسونگ یکی از داغ‌ترین مباحث بوده است. اما، موسسه تحقیقاتی کانتار ورلدپنل (Kantar Worldpanel)، در گزارشی ادعا کرده است که رقابت اپل و سامسونگ به پایان رسیده است، زیرا سایر شرکت‌های موبایل سازی، در حال تصاحب بازار موبایل هستند.

در سه ماهه ختم شده به ماه مه 2016، سامسونگ 36 درصد و اپل 29 درصد سهم بازار را در اختیار داشتند. اما اگر فروش سری گلکسی S7 را در برابر آیفون 6s قرار دهیم، تفاوت این دو تنها 1.4 درصد است (16 درصد در برابر 14.6 درصد). در واقع، پرچمدار سامسونگ در آمریکا فروش بیشتری از گوشی معروف اپل داشته است، در حالی که پیش از این اپل موفق‌تر بوده است.

اکثر خریداران گلکسی S7 و آیفون 6s ترجیح می‌دهند محصولی را خریداری کنند که با آن آشنا هستند. تنها 5 درصد خریداران گلکسی S7/S7 اج گوشی آیفون داشته‌اند و 14 درصد خریداران آیفون نیز کسانی بودند که از سامسونگ راضی نبوده‌اند. 88 درصد کاربران آیفون و 86 کاربران سامسونگ اعلام کرده‌اند که از گوشی خود راضی هستند.در بازارهای آمریکا و بریتانیا، اپل و سامسونگ پادشاهی می‌کنند و همیشه جز ده گوشی پرفروش بازار هستند.اما در دیگر بازارها، داستان متفاوتی در جریان است. در چین، بزرگ‌ترین بازار موبایل دنیا، سامسونگ زمانی 34 درصد بازار را در اختیار داشت، اما سهم آن اکنون به 9 درصد تنزل پیدا کره است. شیائومی مدتی در صدر جدول پرفروش‌ترین برند موبایل در چین بود اما اکنون اپل و هواوی پیشتاز هستند. در حال حاضر، هواوی پرفروش‌ترین برند در چین محسوب می‌شود.

موسسه کانتار ورلدپنل می‌گوید که رقابت اپل و سامسونگ به پایان رسیده است زیرا دیگر کمپانی‌ها در حال تصاحب بازار هستند. هواوی نیز ادعا کرده است که تا سال 2021 اپل و سامسونگ را پشت سر خواهد گذاشت. به همین دلیل، این کمپانی تصمیم دارد تا در آمریکا و هندوستان نیز جای پای محکمی پیدا کند. این موسسه تحقیقاتی می‌گوید، اپل و سامسونگ باید از رقابت با یکدیگر دست کشیده و به فکر رقبایی چون هواوی و گوگل باشند؛ مخصوصا که شایعه شده، گوگل نیز گوشی اندرویدی خود را خواهد ساخت.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ امین آلبوشوکه پنج شنبه 24 تیر 1395
هواوی چون گوشی ارزون قیمتی هست و ینی هست و کاراییش برای یکی دوساله خوب فروش میره و همهی طبقات جامعه میتونند از اون ببهره ببرند و در کنار قیمت مناسب کیفیت قابل قبولی هم داره و گاهی وقتا خیلی خوب

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر