رونمایی آلمانی‌های از نسل جدید تاکسیهای شهری: خودروهای پرنده بدون آلودگی و با مصرف بهینه سوخت در ناوگان حمل و نقل

رونمایی آلمانی‌های از نسل جدید تاکسیهای شهری: خودروهای پرنده بدون آلودگی و با مصرف بهینه سوخت در ناوگان حمل و نقل
شواهد امر نشان می‌دهد پیش‌بینی‌هایی که پیش از این در خصوص خودروها یا تاکسی‌های شهری پرنده داشته ایم به حقیقت پیوسته است یا حداقل گام‌های بزرگی در جهت بهره‌برداری از آن‌ها صورت گرفته است.
  • جدیدترین بازی ها
پروتوتایپ یا مدل اولیه آنچه خودروی الکتریکی و بدون آلودگی به نام Eagle ساخت Lilium Aviation با امکان نشست و برخواست عمودی (VTOL) نامیده می‌شود اولین پرواز خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و در کشور آلمان به پرواز درآمده است. این خودروی دو سرنشینه، بدون نیاز به راننده حرکت می‌کند و کنترل آن از زمین انجام می‌شود. Lilium Aviation قصد دارد محصولی که امکان پرواز با هدایت سرنشین را هم خواهد داشت در سال 2019 میلادی به مرحله بهره‌برداری برساند.

این تاکسی از موتورهای مخصوص جت و 36 فن الکتریکی بهره می‌برد. موتورهای تاکسی روی بال آن قرار گرفته‌اند و از 12 لبه قابل چرخش و حرکت برای تغییر مسیر عبور هوا در برخورد با بال‌ها استفاده شده است. 

این تاکسی پرنده که با تمرکز روی بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش آلودگی‌ هوا به مرحله تولید رسیده است می‌تواند مسیر فرودگاه JFK تا منهتن را در مدت زمان پنج دقیقه طی کند. با توجه به زیرساخت‌های ارزان‌قیمت، هزینه تولید این تاکسی مشابه با بودجه‌ای است که برای تولید تاکسی‌های معمولی نیاز است. 
Daniel Wiegand‌ موسس و مدیرعامل Lilium در این خصوص می‌گوید:
پرواز آزمایشی موفقیت آمیز این تاکسی پرنده نشان می‌دهد طراحی فناورانه ما دقیقا مشابه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده کار می‌کند. به این ترتیب حالا می‌توانیم تمرکز خود را روی طراحی محصولی پنج سرنشینه بگذاریم. 

منبع: Newatlas
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر