رونمایی از گوشی Xperia X در ایران، نگاه نزدیک نقدستان

رونمایی از گوشی Xperia X در ایران، نگاه نزدیک نقدستان
امروز (18 اسفند 1394)، سونی موبایل ایران از گوشی Xperia X در ایران رونمایی کرد. اکسپریا X یکی از گوشی های معرفی شده سونی در نمایشگاه MWC2016 بود که قرار است جایگزین خانواده Z سونی شوند. فرصتی شد تا این گوشی را از نزدیک ببینیم، پس با نقدستان همراه شوید.
  • جدیدترین بازی ها
در ابتدای مراسم، آقای Hirokazu Ishizuka* معاونت کل توسعه فروش جهانی شرکت سونی موبایل به سخنرانی پرداخت و با تبریک سال نو به زبان فارسی، استیج را به مدیر آموزش سونی موبایل ایران سپرد.
قسمت هایی از صحبت های آقای ایشیزوکا از این قرار بودند:
دوستان و مهمانان گرامی،
این نخستین سفر من به ایران است و از اینکه ایران و بازار ایران را می‌بینم خیلی خوشحالم. بسیار مشتاقم که دربارهٔ فرهنگ ایران بیشتر بدانم.
خیلی خوشحالم که به شما در گردهمایی امروز عصر Sony Mobile  خوشامد می‌گویم و می‌خواهم پیشاپیش برای همهٔ شما نوروز خوشی را آرزو کنم. حضور در جمع بااستعدادترین گروه جوان اصحاب رسانه فرصتی استثناییست. اینجا همان جاییست که همهٔ ما آن شور واشتیاقی را که ما را گرد هم آورده مطرح می کنیم..... ارتباطات!.
هدف من از این دیدار به‌اشتراک گذاشتن تازه‌ترین نو‌آوری‌هاییست که از آن‌ها در کنگرهٔ جهانی موبایل در بارسلونا رونمایی کردیم و برای چنین پیشرفت‌های هوشمندانه‌ای چه جایی بهتر است از شهری پر جنب‌وجوش چون تهران و مسلماً این امر در هیچ‌کجا بهتر از دستگاهی که دیگر نمی‌توانیم بدون آن زندگی کنیم آشکار نمی‌شود....... در تلفن هوشمند!
ما در  Sony Mobile به هوشمندی در ارتباطات اشتیاق داریم به‌گونه‌ای که شما و من بتوانیم روی چیزهایی که واقعاً اهمیت دارند تمرکز کنیم، با کاراترین، خالص‌ترین و هوشمندترین شیوه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم، تا بتوانیم احساساتمان، منظورمان و تفکراتمان را به‌معنای واقعی به بهترین شیوهٔ انسانی ممکن به یکدیگر برسانیم.
دیدگاه ما در:
« Sony Mobile به خلق محصولات و خدماتی با قابلیت شخصی‌سازی و هوشمندی فزاینده ادامه می‌دهد تا به شما امکان انجام کارهای بیشتر و زیستن خلاقانه‌تر بدهد. نیاز ضروری چنین چیزی اشتیاق ما به بهترین فناوری‌ها در این صنعت است. محصولات و خدمات ما شما را به یکدیگر متصل می‌کنند و به بخشی ضروری و دوست‌داشتنی در زندگی شما بدل می‌شوند و ما از این طریق زندگی شما را غنا می‌بخشیم و در جامعه به‌طور معناداری مشارکت می‌کنیم.» و سرخوشی را افزایش می‌دهیم.
  Sony Mobileدرست در راستای مأموریتش، پیشگام تولید تعدادی از نوآورانه‌ترین محصولات هوشمند شده است که گذشت زمان تأثیری بر کارایی آن‌ها ندارد. ما علاوه بر طیف محصولات ممتازمان، فعالانه به توسعهٔ طیف فزاینده‌ای از فناوری‌های محصولات هوشمند ادامه می‌دهیم. دیدگاه ما در این مفهموم به‌کارگیری فناوری‌ها و کاربردهای هوشمند در زندگی کاربران به‌گونه‌ایست که ارزش‌افزوده‌ای به تجربیات روزمرهٔ‌شان بیافزاید.
ما می‌خواهیم  Xperiaما به مصرف‌کنندگان کمک کند با شیوه‌هایی نزدیک‌تر، طبیعی‌تر و معنادارتری تعامل و ارتباط برقرار کنند. ترجیحات، فعالیت‌ها و رفتارهای مصرف‌کنندگان را بفهمد و کارهایی را که مصرف‌کنندگان می‌خواهند انجام دهند پیش‌بینی و درک کند تا بتوانند از چیزهای خوب زندگی بیشتر لذت ببرند و آن‌ها را بیشتر تجربه کنند.
تلفن‌های هوشمند راه خود را به هر کاری که می‌کنیم و هر دقیقه‌ای از زندگی‌مان باز کرده‌اند. این کار 85 بار در روز توسط هر مصرف‌کنندهٔ عادی انجام می‌شود. برای افرادی که در کسب‌وکار از تلفنهایشان استفاده می‌کنند این تعداد بسیار بیشتر هم هست. من خودم هر لحظه ایمیل‌هایم رو روی تلفن هوشمند Xperia  خودم چک می‌کنم. از این رو تلفن هوشمند به بخشی ضروری در زندگی ما بدل شده است.... و در ارتباطاتمان هم.
 ما بر این باوریم که این ارتباطات باید درست مانند گفتگوی امروز ما عادی وروان انجام شود. ما تلفن‌های هوشمندمان را بسیار زیبا طراحی کرده‌ایم ولی زیبایی واقعی آن‌ها هوشمندی درونشان است. گفته می‌شود چیزی که ما را از سایر موجودات زنده متمایز کرده است، هوشمندی ماست و نمود اصلی آن ارتباطات ماست و این همان‌جاییست که با چالش مواجه می‌شویم. چرا که به‌عنوان انسان شروع به برقراری ارتباطی فراتر از طیف صدایمان کرده‌ایم.  نه فقط چگونگی فرستادن قطعه‌های کوچک اطلاعاتِ قابل درک بلکه مفاهیمی با پیچیدگی فزاینده برای اطمینان از اینکه احساساتمان، مشکلاتمان و دیدگاه‌هایمان با شیوه‌ای کارا و .... درست حدس زدید، با شیوه‌ای هوشمندانه‌، به اشتراک گذاشته شوند.
ارتباطات، ارتباطات هوشمندانه، سفریست که مقصد آن در خودش است. بنابراین نیاز به نوآوری پایان ناپذیر دارد و به همین دلیل است که ما در Sony Mobile  می‌کوشیم تا روز‌به‌روز نوآوری‌های جدید داشته باشیم... و هیچ‌گاه به عقب نگاه نمی‌کنیم!
همهٔ شما آمده‌اید تا طیف جدید محصولات Xperia ما را ببینید. محصولاتی که مظهر نوآوری‌هایی هستند که کیفیت و هوشمندی ارتباطات ما را ارتقا می‌دهند: فناوری‌های شگفت‌آور فوکوس خودکار ترکیبی پیش‌بینی‌کننده، صدای فوق‌العاده، نرم‌افزاری فوق‌العادهٔ ما مانند Xperia Lounge و PS4™ Remote Play و همهٔ این قابلیت‌ها با در نظرداشتن نیاز کاربران ایجاد شده است. درست همان‌طور که آقای اسپاک چندین و چندبار در هر سفر پیشتازان فضا به سفر بعدی تکرار می‌کرد.... «شگفت‌انگیزه»...
و این دقیقاً در مورد طیف محصولاتXperia  ما هم مصداق دارد که به‌معنای واقعی شگفت‌انگیزند!
ما دستگاه‌هایمان را با جان و دل می‌سازیم. می‌خواهیم شگفتی‌هایی در فناوری خلق کنیم و ارتباطات هوشمند با یکدیگر را بهبود ببخشیم.
Xperia راه‌حلی برای مرتبط کردن مردم است.
ما تلفنهای هوشمند سری جدید Xperia X را معرفی کردیم و همین‌طور محصولات Xperia مفهومی و هوشمندی را که به همان شوه طراحی شده‌اند و جاهایی را تسخیر می‌کنند که تلفن‌های هوشمند هنوز نتوانسته‌اند!!!
Xperia Ear
Xperia EYE
Xperia Projector
Xperia Agent
این‌ها موارد بسیار هیجان‌انگیزی برای همهٔ ما هستند و بسیار خرسندم که  اینجا حضور دارید و می‌توانیم این گام‌های بلند را که تغییری چشمگیر در شیوهٔ برقراری ارتباط ما، که ما را به دنیایی شادتر هدایت می‌کند، با شما به اشتراک بگذارم.
از وقت شما سپاسگزارم وامیدوارم که بعدازظهر فوق‌العاده‌ای داشته باشید
و نوروز پیروزپس از آقای ایشیزوکا، آقای نجیب الزاهد مدیر سونی موبایل ایران به میهمانان خوش آمد گفتند و با معرفی مدیر آموزش سونی یعنی آقای یزدانی، صحنه را برای معرفی گوشی Xperia X به ایشان سپردند. آقای یزدانی هم در صحبت‌های خود، خبر از ورود Xperia X به ایران داد و با مرور مشخصات این گوشی، از گوشی جدید سونی رونمایی کرد.همان‌طور که گفتیم، Xperia X یکی از سه گوشی معرفی‌شده توسط سونی در سال 2016 است. این گوشی که در سری X یک گوشی میان رده محسوب می‌شود، مشخصات چندان متوسطی هم ندارد. درواقع، وجود یک چیپست Snapdragon 650 به همراه 3 گیگابایت رم، این دستگاه را از میان رده‌ها مقداری برتر نشان می‌دهد، بااینکه در حد یک پرچم‌دار هم نیست.اما طراحی این گوشی ما را به یاد Xperia Z3 Compact انداخت، البته این بار با بدنه‌ای فلزی. کیفیت ساخت رضایت‌بخش این گوشی، می‌تواند برای کاربران دلیل اصلی انتخاب آن شود. البته، وجود 4 رنگ زیبا هم به این زیبایی افزوده.این گوشی از یک دوربین 23 مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین 16 مگاپیکسلی در جلو بهره می‌برد که ازنظر عددی بسیار مناسب است. طبق اعلام سونی موبایل، احتمالا این گوشی از اواخر خردادماه عرضه جهانی خواهد شد و احتمالا ابتدای تابستان 95 می‌توان شاهد حضور Xperia X در ایران بود.
در ادامه، عکس های بیشتری از این گوشی مشاهده کنید.
*1.  هیروکازو ایشیزوکا
•    در ماه مهٔ 2005 به Sony Ericsson ملحق شد و در طول دورهٔ 8 سالهٔ خدمتش، عهده‌دار چندین سمت معاونت کل شرکت از جمله ریاست منطقهٔ ژاپن و ریاست منطقهٔ آسیا و اقیانوسیه بود.
•    او رسماً در سال 1980 به SONY Corporation ملحق شد و سمت‌های گوناگونی در این شرکت برعهده گرفت از جمله ریاست واحد کسب‌وکار تلویزیون اروپا و ریاست واحد کسب‌وکار تلویزیون‌های صفحه‌تخت که در این سمت مسئول مناطق اروپا و ایالات متحده بود.
•    در سال 1999 به ریاست شرکت قطعات و دستگاه‌های نمایشگر آمریکای SONY Electronics منصوب شد.
•    او به دلیل تصدی سمت‌های متعدد مدیریت ارشد بین‌المللی در سن خوزه (San Jose)، سن دیگو (San Diego) و توکیو تجربیات ارزشمندی اندوخته است.
•    آقای ایشیزوکا از فوریهٔ 2013 معاونت کل توسعهٔ فروش جهانی شرکت Sony Mobile بوده و در این سمت مسئولیت گسترش توانمندی‌های عملیات فروش، برنامه‌‌های حفظ و نگه‌داشتن مصرف‌کنندگان، گسترش کانال‌های توزیع، پشتیبانی از شرکای استراتژیک و برنامه‌های تعالی در فروشگاه‌ها را برای به حداکثر رساندن سهم ارزشی بازارها وحساب‌های اصلی، بر عهده داشته است. او از ژانویهٔ 2016 ریاست کل Sony Mobile خاورمیانه و آفریقا بوده است.
تحصیلات:
مدرک کارشناسی مهندسی از دانشکدهٔ علوم و فناوری دانشگاه کیو، توکیو، 1980

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر