رونمایی گوگل از قابلیت Fast Pair برای ارتباط بلوتوثی سریع دستگاه‌های اندرویدی با تجهیزات جانبی

رونمایی گوگل از قابلیت Fast Pair برای ارتباط بلوتوثی سریع دستگاه‌های اندرویدی با تجهیزات جانبی
گوگل به طور رسمی از قابلیت Fast Pair رونمایی کرد.
  • جدیدترین بازی ها
گوگل به طور رسمی از قابلیت Fast Pair برای برقراری ارتباط سریع میان دستگاه‌های اندرویدی و تجهیزات بلوتوثی رونمایی کرد. این قابلیت روی محصولاتی که از گوگل پلی نسخه 11.7 به بالا و اندروید 6.0 یا نسخه‌های پس از آن بهره می‌برند قابل استفاده بوده تا ارتباط سریع انجام گیرد. در حال حاضر امکان استفاده از این قابلیت در تعامل با Google Pixel Buds یا Q Adapt وجود دارد و به زودی برای Plantronics Voyager 8200 هم در دسترس قرار خواهد گرفت. 

در این فرایند از بلوتوث کم مصرف (BLE) برای کاهش مصرف باتری استفاده می‌شود. گوگل در مراسم رونمایی از این قابلیت، فرایند استفاده از ‌آن را هم تشریح کرد:
1- دستگاهی که قابلیت Fast Pair در آن امکان استفاده است را روشن کرده و در مد اتصال قرار دهید. درنظر داشته باشید دستگاهی که قرار است از قابلیت اتصالش استفاده کنید باید هر دو حالت بلوتوث و سرویس موقعیت مکانی را در حالت فعال داشته باشد. 
2- گوشی هوشمند یا تبلت کاربر که در فاصله نزدیک قراردارد هشداری با اولویت بالا را دریافت کرده و از او درخواست می‌شود تا صفحه گوشی را برای برقراری ارتباط لمس کنید. پس از این ارتباط بلوتوثی برقرار خواهد شد. 
اپل نیز پیش از این قابلیت برقراری ارتباط سریع را در قالب ایرپادهای خود ارائه داده بود. علاوه بر این برخی هدفون‌های بیتس نیز از این ویژگی بهره می‌برند. 

منبع: androidauthority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر