سازمان بهداشت جهانی: اپیدمی ابولا به پایان رسید

سازمان بهداشت جهانی: اپیدمی ابولا به پایان رسید
بر اساس گفته‌های سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون می‌توان اپیدمی ابولا در کشور لیبریا را تمام شده دانست؛ چرا که 42 روز از مشاهده آخرین پرونده مبتلا به این بیماری در کشور ذکر شده می‌گذرد.
  • جدیدترین بازی ها
سازمان بهداشت جهانی رسما پایان اپیدمی بیماری ابولا را اعلام کرد؛ بیماری که در طول دو سال گذشته، جان بیش از 11هزار نفر را در غرب آفریقا گرفت. این سازمان بیانیه خود مبنی بر پایان این اپیدمی را روز پنجشنبه در شهر ژنو اعلام کرد به گفته آن‌ها، 42 روز از مشاهده آخرین مورد مبتلا به این ویروس در کشور لیبریا می‌گذرد؛ کشور که آخرین مکان آلوده شده به این ویروس بود.

«امروز سازمان بهداشت جهانی پایان دوره‌‌ شیوع ویروس ابولا در کشور لیبریا را اعلام می‌کند. همچنین امروز می‌گوییم که تمامی راه‌های انتقال شناخته شده از این ویروس در غرب آفریقا متوقف گردیده‌اند.»

ویروس ابولا جان 4809 نفر را در کشور لیبریا گرفت. درواقع می‌توان گفت بیشترین قربانیان این ویروس در کشور لیبریا جان خود را از دست داده‌اند. این کشور در روز سوم دسامبر سال گذشته، دو بیمار نهایی خود از این ویروس را مرخص کرد.شیوع ویروس ابولا از دسامبر سال 2013 آغاز گردید. اما کم کم این ویروس رشد کرد و به بحرانی اساسی در بخش سلامتی جهانی تبدیل شد. از زمان شیوع تا به امروز، این ویروس 28هزار نفر را در سطح جهانی به خود مبتلا کرده است. این ویروس می‌تواند از طریق تماس با مایعات درون بدن به فرد دیگری انتقال یابد. از مشکلاتی که با مبتلا شدن به این ویروس برای فرد رخ خواهد داد، می‌توان به تب شدید، استفراغ و همچنین خون‌ریزی داخلی اشاره کرد. ابولا با شیوع خود توانست برخی از جوامع مناطق لیبریا، سیرا، لئون و گینه را به کلی نابود کند. اما بزرگ‌ترین آسیب آن را می‌توان ایجاد هرج و مرجی بزرگ در سیستم سلامت جهانی دانست. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید از خطاهای خود اطلاع دارد و درس‌های زیادی را از اشتباهات خود گرفته است.

دکتر Rick Brennan، مسئول بخش واکنش اضطراری در سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: «فکر کنم همه می‌دانند که سازمان بهداشت جهانی و همچنین جامعه جهانی در شروع این بحران کمی آهسته عمل کردند. هیچ شکی وجود ندارد که این ویروس هم اکنون از ما دور شده است.»

 

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر