سازگاری نسبی ایکس‌باکس وان و Wii U با PlayStation VR سونی

سازگاری نسبی ایکس‌باکس وان و Wii U با PlayStation VR سونی
علاوه بر کاربران پلی‌استیشن 4، گیمرهایی که از ایکس‌باکس وان یا Wii U استفاده می‌کنند نیز امکان استفاده از برخی قابلیت‌های هدست واقعیت مجازی سونی را خواهند داشت.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Polygon، هدست واقعیت مجازی سونی یعنی PlayStation VR از روز گذشته به بازار عرضه شده است. کاربرانی که کنسول بازی پلی‌استیشن 4 سونی را در اختیار دارند، با استفاده از این هدست، واقعیت مجازی را این‌بار روی پلتفرم ویژه بازی‌های ویدئویی تجربه خواهند کرد. با وجود این، کاربرانی که از کنسول‌های دیگر نظیر ایکس‌باکس وان و یا Wii U استفاده می‌کنند نیز می‌توانند تا حدودی از قابلیت‌های محصول جدید سونی استفاده کنند.

برای استفاده از هدست واقعیت مجازی سونی در تعامل با ایکس‌باکس وان مایکروسافت کافی است کابل HDMI را به جای پلی‌استیشن 4، به این کنسول بازی متصل کنید. پس از این، با روشن کردن هدست، منوی ایکس‌باکس وان را در مقابل چشمان خود خواهید دید. درنظر داشته باشید که عناوین فعلی برای نمایش مناسب خروجی ایکس‌باکس وان روی هدست سونی بهینه‌سازی نشده‌اند و از همین‌رو نباید انتظار تجربه‌ای بدون عیب و نقص را داشته باشید. به بیان دیگر، استفاده از هدست واقعیت مجازی سونی در کنار ایکس‌باکس وان، تنها حالت سینمایی جدیدی را برای نمایش بازی‌های ویدئویی پیش روی شما قرار خواهد داد. با این تفاسیر، همچنان شاهد صفحه‌ای ثابت در مقابل چشمان خود خواهید بود و خبری از قابلیت رهگیری حرکت سر نیز نخواهد بود. متصل کردن هدفون‌ها به کنترلر نیز صدای خروجی را به گوش شما می‌رساند اما در این قسمت هم خبری از صدای 360 درجه فراگیر (نظیر آنچه در قالب اجرای بازی‌های ویدئویی رو این هدست شاهد هستیم) نخواهد بود.

کاربران فعال انجمن‌های بازی‌های ویدئویی، سازگاری این هدست با Wii U نینتندو را نیز تایید کرده‌اند. این در حالی است که وب‌سایت IGN مدعی شده کامپیوتر‌های شخصی هم امکان شناسایی PlayStation VR را دارند. با تمام این تفاسیر، در صورتی که شما از پلتفرمی به جز پلی‌استیشن 4 سونی استفاده می‌کنید باید اعتراف کرد که پلی‌استیشن وی‌آر سونی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

منبع: Polygon
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر