سامسونگ به ارائه اطلاعات نادرست به مالکان گلکسی اس 8 متهم شد

سامسونگ به ارائه اطلاعات نادرست به مالکان گلکسی اس 8 متهم شد
سامسونگ متهم است اطلاعات نادرستی را در خصوص مشخصات حافظه استفاده شده در گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس به کاربران ارائه داده است.
  • جدیدترین بازی ها
پیش از این اخباری در خصوص انتشار اطلاعات نادرست درباره مشخصات حافظه گوشی‌های هواوی منتشر شده بود و حالا سامسونگ هم خیلی آرام و بی سرصدا گزینه UFS 2.1 را از لیست مشخصات گلکسی اس 8 سامسونگ حذف کرده است. سامسونگ پیش از این در ویدئوهای تبلیغاتی پرچمدارهای جدید خود به استفاده از حافظه UFS 2.1 اشاره کرده بود اما حالا به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای از ترکیبی از حافظه‌های UFS 2.1 و UFS 2.0 در محصولات جدید استفاده کرده است. 
البته مسئله سامسونگ به پیچیدگی آنچه هواوی انجام داده بود نیست. هواوی در پی 10، پرچمدار جدید خود از حافظه eMMC 5.1 هم استفاده کرده بود که به مراتب سرعت پایین‌تری در مقایسه با هر دو گزینه UFS دارد. به بیان دیگر، اختلاف عملکرد بین مشخصه UFS 2.1 و UFS 2.0 در گوشی‌های سامسونگ، به مراتب کم‌تر از اختلاف عملکرد بین حافظه UFS 2.1 و eMMC 5.1 در هواوی پی  10 است. البته این هم توجیهی برای ارائه اطلاعات نادرست به کاربران نخواهد بود. 
در صورتی که قصد دارید نوع حافظه استفاده شده در گلسی اس 8 خود را مشخص کنید می‌توانید از یک اپلیکیشن ترمینال امولاتور روی دستگاه خود استفاده کرده و فرمان cat /proc/sci/sci را روی ‌آن اجرا کنید. 

آن‌طور که در انجمن توسعه دهندگان XDA اعلام شده تنها تعدادی از گلکسی اس‌های مجهز به تراشه اسنپ دراگون 835 به UFS 2.0 مجهز شده‌اند. این در حالی است که تمامی گلکسی اس 8 پلاس‌های مجهز به تراشه اکسینوس از UFS 2.1 استفاده می‌کنند. 

منبع: androidauthority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر