سامسونگ پتنت‌های جدیدی را برای دوربین موبایل در محصولات آینده به ثبت رساند

سامسونگ پتنت‌های جدیدی را برای دوربین موبایل در محصولات آینده به ثبت رساند
به تازگی شرکت سامسونگ چندین پتنت جدید را در رابطه با دوربین پشتی در گوشی‌های هوشمند به ثبت رسانده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به این طرح‌های مفهومی داشته باشیم.
  • جدیدترین بازی ها
مدتی می‌شود که شرکت سامسونگ 3 پتنت جدید را پیرامون دوربین پشتی گوشی‌های هوشمند، در کشور کره جنوبی به ثبت رسانده است. با نگاه کلی به این پتنت‌ها، می‌توانیم از ایده‌ها یا حتی محصولات آینده شرکت سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند، با خبر شویم. گفتنی است که این پتنت‌ها در KIPRIS به دست آمده‌اند؛ بخشی که به آژانس رگولاتوری KIPO در این کشور مرتبط است و عملکردی نظیر USPTO دارد.این 3 پتنت مختلف، هرکدام از طرح‌های اسکچ مختلف نیز تشکیل شده‌اند. یکی از این پتنت‌ها، گوشی موبایلی شبیه گلکسی اس 6 اج پلاس را در بخش طراحی به ما نشان می‌دهد؛ محصولی که صفحه نمایشی خمیده و پنل جلویی و پشتی شیشه‌ای دارد. اما هیچ اثری از دکمه هوم (خانه) در این محصول نیست. در قسمت پشتی این دستگاه، دوربینی وجود دارد که از 2 فلش زنون در دو طرف خود بهره می‌برد. در میان این 3 پتنت، احتمال می‌دهیم این مورد یکی از طرح‌هایی باشد که شرکت سامسونگ هم اکنون آن را اجرا کند. البته اگر سامسونگ قصد استفاده از 2 فلش زنون را داشته باشد، باید از یک باتری با ظرفیت بالاتر برای تامین انرژی آن‌ها استفاده کند.اما دومین پتنت که به دست آمده است، به تلفن‌های ماژولاری اشاره می‌کند که در آن‌ها کاربر می‌تواند هر نوع دوربینی را که بخواهد در دستگاه قرار بدهد. طراحی که در این پتنت مشاهده می‌کنیم، همانند همان طراحی معمولی فلش و دوربین است که در تلفن‌های امروزی می‌بینیم. یکی دیگر از این پتنت‌ها، یک لنز بسیار بزرگ را ارائه می‌کند که احتمال دارد زوم اپتیکال را در اختیار کاربران قرار بدهد. اما آخرین پتنت مشاهده شده، به کاربران اجازه می‌دهد تا لنز دوربین خود را تعویض کنند.در یکی از این طرح‌ها، تلفن بسیار باریکی را مشاهده می‌کنیم که با استفاده از یک قطعه دایره‌ای در پشت دستگاه، دوربین و فلش را در خود قرار داده است. همچنین یک دکمه فیزیکی برای عکسی نیز در این دستگاه مشاهده می‌شود.

البته بی‌شک نمی‌توان مشاهده این طرح‌های مفهومی در یک محصول واقعی را به صورت کامل تضمین کرد. اما هم اکنون این ایده‌ها در اختیار عموم مردم قرار گرفته‌اند و از همه مهم‌تر، توسط شرکت سامسونگ به ثبت رسیده‌اند.منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر