سرانجام زمان عرضه کنسول جدید نینتندو مشخص شد

سرانجام زمان عرضه کنسول جدید نینتندو مشخص شد
مدت‌هاست که بحث و شایعه‌پراکنی پیرامون کنسول جدید نینتندو (Nintendo NX) توجه بسیاری را به‌خود جلب کرده است. امروز نینتندو به‌صورت رسمی زمان عرضه این کنسول را اعلام کرد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
صبح امروز و در جریان جلسه‌ای که مسئولین نینتندو (Nintendo) برای ارایه گزارش مالی این شرکت در ژاپن برپا کرده بودند، خبر بسیار مهمی در رابطه با نینتندو ان‌اکس (Nintendo NX) و تاریخ عرضه این کنسول اعلام شد. بر این اساس Nintendo NX سال آینده و در ماه مارس میلادی 2017 به‌بازار عرضه خواهد شد. اما عجیب به‌نظر می‌رسد وقتی متوجه شویم نینتندو قصد رونمایی از کنسول خود در نمایشگاه E3 2016 را ندارد و مشخص نیست که این اتفاق در چه زمانی رخ خواهد داد! شاید نمایشگاه TGS 2016 به محلی برای رونمایی از Nintendo NX تبدیل شود.
تمرکز اصلی نینتندو در نمایشگاه E3 2016 روی بازی جدید The Legend of Zelda خواهد بود. نینتندو بازی جدید Zelda را به‌صورت همزمان برای دو کنسول Wii U و Nintendo NX منتشر خواهد کرد و بر همین اساس، نسخه Wii U این بازی که قبلا قرار بود در سال 2016 و به صورت انحصاری برای Wii U منتشر شود، با چند ماه تاخیر و در ماه مارس 2017 منتشر خواهد شد.

در این جلسه در مورد ماه‌های باقی‌مانده سال 2016 هم صحبت شد. طرفداران نینتندو بازی‌هایی نظیر Pokémon Sun/Moon، Kirby: Planet Robobot و Metroid Prime: Federation Force را تا آخر امسال روی کنسول 3DS تجربه خواهند کرد. نینتندو همچنین میزان فروش برخی از بازی‌های خود را اعلام کرد. بر این اساس Animal Crossing: Happy Home Designer فروشی معادل 3 میلیون نسخه را تجربه کرده است. بازی Pokémon Super Mystery Dungeon نیز 1.2 میلیون نسخه فروش داشته است. اما نینتندو از میزان فروش کنسول دستی 3DS راضی نیست. بازی‌های کنسول Wii U فروش بیشتری را تجربه کرده‌اند که بر این اساس بازی Splatoon فروشی معادل 4.27 میلیون نسخه و بازی Super Mario Maker در حدود 3.5 میلیون نسخه فروش داشته‌اند.اما موضوع عجیب این است که تا پایان سال 2016 فقط بازی Paper Mario: Color Splash برای کنسول Wii U تایید شده است! 

منبع: Eurogamer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر