سرعت بیشتر، گستره‌ ی بزرگ‌ تر، ارمغان بلوتوث 5 برای نسل جدید

سرعت بیشتر، گستره‌ ی بزرگ‌ تر، ارمغان بلوتوث 5 برای نسل جدید
بلوتوث از پرکاربردترین ابزارهای ارتباطی بی‌سیم است. گروه توسعه دهنده این تکنولوژی، SIG، اعلام کرده است که در این هفته، نسخه جدید این تکنولوژی، با پیشرفت چشمگیری نسبت به نسل قبل، معرفی خواهد شد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بلوتوث 5، نسل بعدی ابزار اتصال بی‌سیم محبوب، طی چند روز آینده به صورت رسمی معرفی خواهد شد. انتظار می‌رود که این نسخه از بلوتوث، گستره‌ی دو برابر و سرعت 4 برابر نسبت به نسل فعلی بلوتوث داشته باشد.

مارک پاول، مدیر گروه ویژه‌ی بلوتوث (SIG) اوایل این هفته اعلام کرد که نسل بعدی این تکنولوژی در رویداد مطبوعاتی Discover Blue در تاریخ 25 خرداد در لندن معرفی خواهد شد: «بلوتوث 5، استفاده از آنتن‌ها و سرویس‌های مکانی را برای کاربران توسعه خواهد داد. این اتفاقی هیجان انگیز است که ما آن را در تاریخ 25 خرداد در لندن با همگان به اشتراک خواهیم گذاشت.»همچنین وعده داده شده است که با عرضه بلوتوث 5، آنتن‌های بلوتوثی نیز کاربردی‌تر شوند. این دستگاه‌ها، که فعلا چندان شناخته شده نیستند، سیگنال‌هایی را منتشر می‌کنند که توسط گوشی‌های هوشمند مجاور آن‌ها قابل دریافت هستند. این تکنولوژی در مکان‌های متفاوتی چون فروشگاه‌ها، استادیوم‌های ورزشی، گالری‌های هنری، موزه‌ها و غیره، به منظور فرستادن اطلاعاتی کوچک به گوشی‌های هوشمند، کاربرد دارد.

از لحاظ نام‌گذاری، گروه SIG تصمیم گرفته تا بر خلاف نام ورژن های قبلی (مانند v4.1)، استفاده از حرف v و نقطه را به کل کنار بگذارد و تنها به عدد 5 بسنده کرده است. به گفته‌ی آقای پاول، این کار به منظور ساده‌سازی انجام گرفته شده است.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر