سه راه برای داشتن ارتباط بهتر

سه راه برای داشتن ارتباط بهتر
برقراری ارتباط خوب و مثبت، یکی از اصلی‌ترین راه‌های پیروزی در هر چالشی است. اگر نتوانید آن‌طور که می‌خواهید با افراد ارتباط برقرار کنید یا حتی تاثیر بدی بر روی آن‌ها بگذارید، با مشکلات بزرگی در زندگی مواجه خواهید شد. پس همراه ما باشید تا برای بهبود شیوه برقراری ارتباط، سه نکته اساسی را به شما بگوییم.
  • جدیدترین بازی ها
فرقی نمی‌کند که شاغل باشید، مشغول تحصیل باشید یا حتی در هر زمینه‌ای فعالیت کنید. ارتباط، بخشی جدانشدنی از هویت انسان است. انسان، نمی‌تواند بدون برقراری ارتباط با دیگران به زندگی خود ادامه بدهد؛ چراکه ساختار و ماهیت زندگی امروزی، بر پایه ارتباط استوار است. حتی اگر بخواهیم این عنصر حیاتی را از نظر کاری بررسی کنیم، باید آن را عاملی مهم دانست. درواقع جالب است بدانید که بسیاری از سازمان‌ها یا شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات خود را در «برقراری ارتباط مناسب» می‌دانند.

اکنون سوال اصلی این است: چگونه می‌توانیم ارتباط موثرتر و بهتری با افراد مقابل خود برقرار کنیم؟ در ادامه، نکاتی اساسی را می‌خوانید که می‌توانند به شما کمک بزرگی کنند:

1.    بیشتر بخوانید

هرچه بیشتر بخوانید، در نوشتن مکالمات متنی بهتر خواهید شد. با انجام این کار، واژگان جدیدی یاد می‌گیرید، ایده‌های تازه‌ای دارید و خواندن زیاد، به شما کمک می‌کند تا دنیا را از چشمان افراد دیگری ببینید. البته هنوز هم نباید فراموش کرد که خواندن کتاب – در فرم چاپی یا حتی دیجیتالی – می‌تواند برای ما بسیار سودآور باشد. هرچه بیشتر بخوانیم، بیشتر می‌دانیم. خواندن متون بیشتر به شما کمک می‌کند تا در هنگام نوشتن ایمیل، پیام، متون رسانه‌های اجتماعی یا حتی مطالب بازاریابی، با دست بازتری کار کنید.2.    قبول اشتباهات در یک مکالمه

این روزها افراد زیادی وجود دارند که ممکن است ایده‌های زیادی را در اختیار شما قرار بدهند. اما موضوع اصلی این است: آیا چیزی که این فرد می‌گوید، حقیقت دارد؟ این ایده که ممکن است «گفته‌های شما غلط باشد و هیچ‌کس با آن‌ها توافق نکند»، شاید نشان ضعف باشد. اما باید قبول کنید که به‌هیچ‌وجه این‌گونه نیست. پس بهتر است در صحبت‌های خود، استوار باشید و با استقامت کامل، قبول کنید که در بعضی از موارد اشتباه کرده‌اید. بهتر است به حرف مخاطب خود گوش کنید. ممکن است حق با او باشد و این شما باشید که در حال گفتن موارد غلط هستید.

این نکته طلایی را به یاد داشته باشید: شک کردن به خود و پذیرش خطا، نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه قدرت و تمرکز شما به‌عنوان یک صحبت کننده خواهد بود.


3.    بهترین نوع برقراری ارتباط، گفتگو است

ممکن است در بسیاری از مواقع، پیام‌های ما یک‌جانبه یا بد باشد. متاسفانه مواردی وجود دارد که در هنگام انجام یک مکالمه، به فرد مقابل می‌گوییم: «یا قبول کن، یا قبول نکن!» این رفتار، می‌خواهد به فرد مقابل تاکید کند که حضور تو، یا در کنار ما است یا در مقابل ما.
چنین دیالوگ‌هایی ممکن است بتواند یک صحبت‌ را به اتمام برساند، اما معمولا اثر بدی که در درازمدت دارند، بیشتر از نفع آن‌ها است. یک نفر تنها به دلیل اینکه با شما مخالف است، به معنی این نیست که علیه شما است. به یاد داشته باشید که بهترین دستاوردها، آن‌هایی هستند که با بحث‌های مداوم و البته بسیار زیاد به‌دست آمده‌اند. خوب صحبت کردن، همیشه درباره بلندی صدا یا پایداری شیوه بیان نیست؛ بلکه یک صحبت تاثیرگذار باید از کلمات مناسب، پیام عاقلانه و لحن خوب برخوردار باشد.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 5 اردیبهشت 1395
با تشکر از مقاله

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر