سه راه سریع برای مقابله با استرس

سه راه سریع برای مقابله با استرس
معمولا روش‌های گوناگونی برای مقابله با استرس و کنترل افکار وجود دارد. اما تحقیقات جدیدی که به‌تازگی انجام‌شده، 3 روش اصلی را برای مقابله با استرس به ما معرفی می‌کند. با نقدستان و معرفی این 3 روش کاربردی همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
به‌طور معمول وقتی به سراغ مطالبی درباره مقابله با استرس می‌روید، به شما کارهایی همچون «نگران نبودن و شاد بودن» یا «مثبت اندیشیدن» را توصیه می‌کنند. ما نیز قصد نداریم بگوییم که چنین کارهایی در کاهش استرس تاثیر ندارد، اما باید قبول کرد که راه‌حل بهتر و البته موثرتری در این بین وجود خواهد داشت. به‌تازگی تحقیقاتی انجام‌شده است که روش‌های علمی را برای مقابله با استرس پیشنهاد می‌دهد.

در ادامه، با 3 روش موثر برای کاهش استرس مواجه می‌شوید که از نظر علمی ثابت شده‌اند:

استراحت‌های کوتاه داشته باشید

نتیجه تحقیقی که اخیرا در Journal of Applied Psychology منتشر شده است، نشان می‌دهد کارمندانی که در بین کار استراحت‌های کوتاه اما مکرر دارند از شغل خود راضی هستند، خستگی پایین‌تری احساس می‌کنند و تمایل دارند تا کارهایی فراتر از وظایف خود را انجام بدهند. اما چقدر باید استراحت کنیم؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم تا میزان و اندازه خود را شخصا محاسبه کنید تا به میزان مناسبی برسید. اما به‌طور معمول، می‌توان گفت 5 دقیقا استراحت برای 30 دقیقا کار مناسب خواهد بود. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا این کار را در یک فضای باز یا کنار پنجره قرار بدهید.


استرس را در خود نگه ندارید – آن را بروز بدهید

معمولا بسیاری از ما تلاش می‌کنیم تا با قرار گرفتن در وضعیت دارای استرس، چهر‌ه‌ای خندان را از خود به نمایش‌ بگذاریم. اما مقاله‌ای که به‌تازگی در Current Directions منتشر شده است، می‌گوید افرادی که استرس بالا دارند می‌توانند احساسات خود را به‌خوبی نمایش بدهند. به دنبال فضایی باشید که می‌توانید حرف خود را بزنید و خالی شوید. دوستان، استاد یا حتی گروه‌های حمایتی، موارد مناسبی هستند که می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید. اگر اهل صحبت کردن یا به اشتراک گذاشتن مشکلات خود با دیگران نیستید، می‌توانید استرس یا خشم خود را بر روی یک کیسه‌بوکس خالی کنید، با حیوان خانگی خود هم‌کلام شوید یا موارد دیگر را امتحان کنید. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید؛ مهم این است که حرف بزنید و اجازه ندهید که مشکلات برای همیشه در ذهن شما باقی بمانند.


ورزش هفت دقیقه‌ای را امتحان کنید


بر اساس تحقیق چاپ شده در یکی از مجلات روانشناسی معتبر، دانش آموزانی که تمرینات هوازی انجام می‌دهند، در امتحانات پایان ترم استرس بسیار کم‌تری خواهند داشت. شاید شما هم بتوانید راه بروید، کمی کوه‌نوردی کنید یا دوچرخه برانید، اما موضوع این است که استرس معمولا بر اثر مشغله زیاد به سراغ شما می‌آید.
پس اگر شما هم وقت انجام ورزش‌ را ندارید، می‌توانید از متد ورزش 7 دقیقه‌ای استفاده کنید. همان‌طور که از نام این متد نیز مشخص است، شما تنها 7 دقیقه ورزش می‌کنید؛ اما انجام آن بسیار موثر است و می‌تواند بسیار مثبت باشد. اگرچه زمان آن بسیار کم است، اما شیوه انجام آن می‌تواند استرس زیادی را از شما بگیرد تا راندمان کاری بالاتری داشته باشید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 12 اردیبهشت 1395
ورزش خیلی روی کاهش استرس و خونسردی تاثیر داره، من بارها این رو تجربه کردم

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر