سونی از سری Z تلویزیون‌های خود رونمایی کرد

سونی از سری Z تلویزیون‌های خود رونمایی کرد
پس از رونمایی از مدل‌های X800، X750D و X700D، سونی شب گذشته از سری جدید Z رونمایی کرد. تلویزیون‌هایی که قرار است سطح جدیدی از نمایش خانگی را ارائه کنند. البته این سری جدید بسیار گران خواهد بود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شب گذشته سونی، سری Z تلویزیون‌های 4K خود را معرفی کرد و این سری را «تلویزیون‌های با نهایت کیفیت 4K HDR Ultra HD» خواند. سونی با به کار بردن اولترا کنتراست، رنگ‌های دقیق‌تر و واقعی‌تر، رنگ سیاه عمیق‌تر، نورهای روشن‌تر و رنگ‌های زنده‌تر، سطح جدیدی از تلویزیون 4K HDR را معرفی کرده است.

تلویزیون‌های سری Z از تکنولوژی Backlight Master Drive بهره می‌برند که سونی در نمایشگاه CES معرفی کرده بود. تکنولوژی تقویت نور زمینه دقیق باعث گسترش روشنایی و کنتراست می‌شود تا از ظرفیت نهایی 4K HDR استفاده شود. این تکنولوژی شامل یک ساختار LED پرنور با الگوریتم نورپردازی به شدت دقیق، کنترل نورپردازی و طراحی اپتیکال متمایز بوسیله یک چراغ LED تنظیم شده است.

سری جدید تلویزیون‌های سونی از پردازنده 4K جدید X1 Extreme بهره می‌برد که خود سونی برای ارائه نهایت تجربه بصری 4K HDR ساخته است. این پردازنده از ریمستر HDR بر اساس اشیاء، پردازش داده دوگانه و Super Bit Mapping 4K HDR برای نمایش تصاویر استفاده می‌کند.سیستم عامل این تلویزیون‌های هوشمند Android TV است و به کاربر دامنه گسترده‌ای از اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و خدمات را ارائه می‌دهد. همچنین این تلویزیون از جستجوی صوتی Android TV و گوگل کست پشتیبانی می‌کند.

همانطور که حتما تا الان حدس زده‌اید، این محصول ارزان نخواهد بود. مدل‌های 64.5 اینچی XBR65Z9D و 74.5 اینچی XBR75Z9D به قیمت‌های 7000 و 10000 دلار برای پیش فروش گذاشته شده‌اند و از همین تابستان به بازار عرضه می‌شوند. همچنین سونی قصد دارد در آینده‌ای نزدیک از مدل 100 اینچی XBR100Z9D نیز رونمایی کند.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهدی جوانی پنج شنبه 31 تیر 1395
35 میلیون واسه تلویزیون؟!!!!

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر