سونی و پاناسونیک روی تلویزیون های 8K برای المپیک 2020 سرمایه گذاری می‌کنند

سونی و پاناسونیک روی تلویزیون های 8K برای المپیک 2020 سرمایه گذاری می‌کنند
در حالی که حتی خرید تلویزیون‌های 4K نیز کاری سخت محسوب می‌شود، سونی و پاناسونیک در فکر توسعه تلویزیون‌های 8K برای المپیک توکیو هستند. اما این دو کمپانی ژاپنی، با قیمت بالای این تکنولوژی چه می‌کنند؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
با توجه به این که المپیک بعدی، در سال 2020 در توکیو برگزار می‌شود، دو کمپانی ژاپنی سونی و پاناسونیک تصمیم دارند تا تلویزیون‌های 8K را در بازار رایج کنند.
در حال حاضر، حتی تلویزیون‌های 4K نیز محبوبیت پیدا نکرده‌اند و کالای لوکس محسوب می‌شوند و اکثر برنامه‌های تلویزیونی نیز در فرمت‌های 1080p و 2K عرضه می‌شوند. کیفیت 8K، چهار برابر از 4K و شانزده برابر از 1080p واضح‌تر است.

ساخت تلویزیون‌های 8K کار سختی برای سونی و پاناسونیک نیست، چالش اصلی، تولید محتوا برای این کیفیت است. به همین منظور، سونی و پاناسونیک قصد دارند تا با همکاری شبکه NHK، تکنولوژی پخش این محتوا را توسعه داده تا بتوانند از کیفیت 8K، نهایت استفاده را ببرند.

شبکه ژاپنی NHK در المپیک ریو نیز، تکنولوژی NHK را آزمایش کرد. در حال حاضر، خریدن تلویزیون‌های 8K کار سختی است و قیمتی بسیار بالا و چند صد میلیونی دارند. پس چالش بعدی سونی، کاهش هزینه‌ها و ارزان‌تر کردن این تلویزیون‌های گران قیمت برای مشتریان عادی است.
در هر صورت، تا المپیک 2020 توکیو، سونی و پاناسونیک چهار سال وقت دارند تا تلویزیون‌های 8K را با قیمت مناسب و محتوای درخور این کیفیت، توسعه دهند. 

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر