سونی گزارش سال مالی 2016 را منتشر کرد

سونی گزارش سال مالی 2016 را منتشر کرد
در سال‌های اخیر سونی اوضاع خوبی در بازار جهانی ندارد، به عنوان مثال فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت سودآوری زیادی برای سونی ندارد. گزارش مالی جدیدی که توسط سونی منتشر شده نیز این موضوع را تایید می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
شرکت سونی گزارش سال مالی منتهی به 31 مارس را منتشر کرد. سود خاالص این شرکت 676 میلیون دلار بوده که دقیقا نصف سود این شرکت در سال گذشته است.
با این حال آمار و ارقام مربوط به فروش محصولات این شرکت در سه ماهه آخر سال در مقایسه با سال گذشته بهبود یافته است. کمپانی سونی حال و روز خوشی ندارد؛ گزارش مالی این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2015 به از دست رفتن 765 میلیون دلار اشاره داشت.
 
بخش ارتباطات موبایل سونی نیز با کاهش سود همراه بوده ولی برای سال مالی 2017 خود سود 5 میلیارد دلاری را پیش‌بینی کرده است. بخش بازی سونی اما از افزایش 53% سود خود خبر می‌دهد که این موفقیت را مدیون PS4 هستند که در این سال 20 میلیون از آن به فروش رفت. به طور کلی سال 2016 رونق زیادی برای سونی نداشت و سود زیادی از بازار ازان این شرکت نشد.

همچنین ضرر این شرکت از زلزله کوماموتو که منجر به تعطیلی کارخانه ساخت نیمه‌هادی‌های این شرکت شد نیز 487 میلیون دلار برآورد شده است.
 

منبع: gsmarena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر