سیری جان یک نوزاد را نجات داد

سیری جان یک نوزاد را نجات داد
بر خلاف مدل‌های قدیمی آیفون که تنها در هنگام شارژ می‌توانستید سیری را با فرمان صوتی فعال کنید، این ویژگی در آیفون 6 همیشه فعال است و در ماه مارچ گذشته، همین ویژگی مفید، جان یک نوزاد یک ساله را در استرالیا نجات داد. برای جزئیات این داستان با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
یکی از ویژگی‌های آیفون 6 و آیفون 6s، همیشه در دسترس بودن سیری است. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا دستیار مجازی اپل را در هر زمان تنها با گفتن عبارت «Hey Siri» فعال کند. در مدل‌های قدیمی آیفون، تنها زمانی این ویژگی قابل استفاده بود که دستگاه به برق وصل باشد. از بخت بلند استیسی گلیسن، ساکن استرالیا، او یکی از مدل‌های جدید این گوشی را در اختیار دارد و در ماه مارچ از طریق دستگاه هشدار کودک متوجه شد که نوزاد یک ساله‌اش، جیانا، نفس نمی‌کشد.

خانم گلیسن به سرعت خود را به اتاق بچه می‌رساند و در حالی که تلاش می‌کرد تا چراغ را روشن کند، گوشی آیفون او به زمین می‌افتد. او سپس به سرعت به سمت گهواره فرزند خود می‌رود و می‌بیند که رنگ صورت او کبود شده است. خانم گلیسن که تقریبا بر اثر ترس فلج شده بود، ملتمسانه به گوشی آیفون خود فریاد می‌زند: «هی سیری، به آمبولانس زنگ بزن!» و لحظاتی بعد اورژانس به محل رسیده و جیانا کم‌کم نفس کشیدن عادی را از سر می‌گیرد. هرچند که این حادثه در ماه مارچ رخ داده، اما والدین جیانا اکنون از آن یاد می‌کنند. بیماری جیانا عفونت سینه و برنشیولیت تشخیص داده شد.برای فعال کردن قابلیت «Hey Siri» به منوی تنظیمات گوشی رفته و تنظیمات سیری را از بخش Siri در شاخه General پیدا کنید و گزینه Hey Siri را فعال کنید. به یاد داشته باشید که اگر صاحب آیفون 6 یا آیفون 6s هستید، همیشه می‌توانید از سیری کمک بخواهید. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، در مدل‌های قبلی آیفون، تنها هنگامی که گوشی به برق متصل باشد، می‌توانستید سیری را با صدای خود فعال کنید.

پدر جیانا که غالبا به دلیل کار در ارتش در سفر است، معتقد است که هوشیاری و ذکاوت همسرش، دخترشان را نجات داده است. او درباره این اتفاق گفت: «سرعت عمل استیسی باعث شد تا جیانا اکنون نفس بکشد.»
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر