سیستم‌های «دسترسی بدون کلید» همچنان در مقابل هک شدن آسیب‌پذیرند

سیستم‌های «دسترسی بدون کلید» همچنان در مقابل هک شدن آسیب‌پذیرند
کلوپ خودروی آلمان (ADAC) موسسه‌ای غیرانتفاعی مشابه انجمن خودروی آمریکای شمالی (AAA) است که خدمات مختلفی را ازجمله امداد جاده‌ای انجام می‌دهد. ADAC نتایج مجموعه‌ای از آزمایش‌هایی که در خصوص امنیت خودروها در برابر سرقت انجام داده است را منتشر نمود...
  • جدیدترین بازی ها
انجمن عمومی خودروی آلمان (ADAC) موسسه‌ای غیرانتفاعی مشابه انجمن خودروی آمریکای شمالی (AAA) است که خدمات مختلفی را ازجمله امداد جاده‌ای انجام می‌دهد. ADAC نتایج مجموعه‌ای از آزمایش‌هایی که در خصوص امنیت خودروها در برابر سرقت انجام داده است را منتشر نمود. باوجوداینکه ضعف سیستم‌های دسترسی بدون کلید خودرو چند سالی می‌شود که مطرح‌شده است، آن‌ها تلاش کردند تا با انجام این آزمایش‌ها، توجه‌ها را جلب این موضوع کنند که دور زدن سیستم کیلس و دزدیدن ماشین‌ها به چه اندازه برای سارقین سهل و آسان است.

http://www.telegraph.co.uk/cars/images/2015/12/12/Car_theft_-_blocked_signal_2-large_trans++jvE9Rr87xStm87qEynN5NGtT0gK_6EfZT336f62EI5U.jpg

معمولاً خودروهای مجهز به سیستم کیلس از یک فرستنده بهره می‌گیرند که با استفاده از سیگنال رادیویی از فاصله‌ی کمتر از یک متری عمل می‌کند. محققین ADAC پی بردند که با استفاده از تجهیزاتی ارزان‌قیمت می‌توان سیگنال فرستنده‌ی نزدیک را به دست آورد و برد آن را چند برابر کرد. این تجهیزات برای ADAC حدود 225 دلار هزینه برداشت.
با وارد شدن به داخل خودرو، محققین (یا دزدها) قادر خواهند بود تا ماشین را روشن و رانندگی کنند، چون غالب خودروسازان اجازه می‌دهند تا باوجود خارج شدن ریموت از محدوده‌ی نزدیک خودرو، موتور ماشین روشن باقی بماند. ADAC این تکنیک را روی چندین خودرو در اروپا انجام داد، ازجمله تعدادی آئودی، بی ام دبلیو، محصولات جنرال موتورز، فورد، کیا و تویوتا.
این تکنیک هک کردن، ترفند جدیدی نیست، اما آزمایش کلوپ خودروی آلمان نشان داده است که این موضوع تهدیدی برای خودروهای جدید به شمار می‌رود. تنها روش بازدارنده‌ای که مؤثر خواهد بود، نگهداری ریموت فرستنده در زمان‌های عدم استفاده، درون مکان‌هایی است که سیگنال را مسدود می‌کنند.، مثل بعضی کیف‌ها و یا قفس فاراده. اگر دسترسی به قفس فاراده ندارید به گفته‌ی «نیویورک‌تایمز» می‌توانید برای این کار حتی از فریزر منزل خود استفاده نمایید.
این موضوع به‌سادگی گواه دیگری است بر وجود راهی ساده، شدنی و ارزان برای دزدها که ماشین‌ها را بدزدند. خودروسازان هم هنوز راه‌حل کارآمدی برای کاهش ریسک سرقت از این طریق نیافته‌اند. نکته‌ی اصلی پژوهش فوق نیز یادآوری برطرف نشدن همین تهدید است.

منبع: Autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر