سیستم تحویل بار آمازون پرایم ایر چگونه کار می‌کند؟ | یکی از مدیران توضیح می‌دهد

سیستم تحویل بار آمازون پرایم ایر چگونه کار می‌کند؟ | یکی از مدیران توضیح می‌دهد
مدتی می‌شود که شرکت آمازون از سیستم تحویل بار خود به وسیله پهباد رونمایی کرده است. اما این سیستم که «پرایم ایر» نام دارد، دقیقا چگونه کار خواهد کرد؟ یکی از مدیران آمازون اخیرا به صورت کامل به این سوال پاسخ داده است.
  • جدیدترین بازی ها
معاون مدیرعامل شرکت آمازون،Paul Misener،  در مصاحبه کامل خود جزئیات جدیدی را از سرویس پرایم ایر در اختیار ما قرار داده است. او هنوز چیزی درباره قیمت‌گذاری این سرویس نمی‌داند، اما وی اینجاست تا دیگر جزئیات از این برنامه را به صورت کامل در اختیار ما قرار بدهد. او این جزئیات را در مصاحبه خود با Yahoo Tech بیان کرد. در این مصاحبه، او از نحوه کار این برنامه صحبت کرد و همچنین به مشکلاتی اشاره کرد که بر سر راه این پروژه قرار دارد؛ مشکلاتی که به عقیده او آمازون سعی دارد آن‌ها را برطرف کند. همچنین او گزارش پیشین مبنی بر «ساخت پهبادهای گوناگون برای مکان‌های مختلف» را تایید کرد.

برای مثال می‌توان گفت پهبادی که برای ارسال کالا در مناطق خشک استفاده می‌شود، با پهبادی که به مناطق مرطوب ارسال خواهد شد متفاوت است. حتی نوع این دستگاه‌ها در مناطق شهری یا محل‌هایی دارای برج‌های بلند هستند متفاوت خواهد بود. به گفته Misener تولیدکنندگان شرکت آمازون درحال ساخت راهی هستند که از طریق آن بتوان محصولات را به افرادی که درون آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند نیز تحویل داد. اما درحال حاضر افرادی که در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند، می‌توانند سفارش را تا 30 دقیقه بعد از ثبت، در حیاط پشتی خانه خود تحویل بگیرند. بر خلاف متدهای گوناگونی که برای ساخت پهبادها (با توجه به شرایط محیطی) در نظر گرفته می‌شود، تیم سازنده سعی می‌کند تا آن‌ها را به عنوان دستگاه‌هایی ساکت و با کم‌ترین صدای ممکن تولید کند. به گفته آن‌ها اگر روزی پرایم ایر به عنوان «شیوه اصلی تحویل کالا» به کار گرفته شود، با این کار می‌توان از تولید صداهای اضافی جلوگیری کرد.اکنون که از حیاط پشتی خانه‌ها صحبت کردیم، بد نیست نگاهی داشته باشیم به صحبت‌های Misener در این مورد. به گفته او پهبادهای آمازون قادرند تا بدون برخورد با درخت‌ها، فرود بیایند:

«درواقع باید بگویم این پهباد بیشتر از اینکه به خودروها شبیه باشند، به اسب‌ها شباهت دارند. بگذارید این موضوع را توضیح بدهد. اگر شما در حیاط جلویی خود چند درخت کوچک دارید و قصد دارید ماشین خود را در آن‌جا پارک کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. اما اگر بخواهید سوار بر اسب میان درختان حرکت کنید، این موضوع عملی نخواهد بود؛ زیرا اسب با دیدن درخت‌ها سعی می‌کند از دور آن عبور کند. شیوه عملکرد پهبادهای ما نیز به همین صورت است و آن‌ها به درخت‌ها برخورد نمی‌کنند.»

درحالی که آمازون به خوبی در ساخت و توسعه پهبادهای جدید خود پیش می‌رود، با قوانین جدی رگولاتوری در کشور آمریکا ماوجه شده است. این فروشگاه آنلاین هم اکنون با دو سازمان FAA و NASA درباره برنامه‌ خود برای پرواز پهبادها در ارتفاع 200 الی 400 پا وارد صحبت شده است. به عقیده Misener، این دو سازمان از برنامه آمازون استفاده خواهند کرد. اگر چه اگر پهبادها پیش از برطرف شدن موضوعات رگولاتوری آماده کار شوند، ممکن است آمازون آن‌ها را در کشور دیگری آزمایش کند. وی در اینباره می‌گوید: «دلیلی برای اینکه آمریکا باید اولین کشور باشد وجود ندارد. اگرچه امیدواریم این چنین شود!»


منبع: Engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر