شایعه: اپل به دنبال تصاحب شرکت GoPro است

شایعه: اپل به دنبال تصاحب شرکت GoPro است
بر اساس جدیدترین گزارش از سوی یکی از تحلیلگران اقتصادی، اپل قصد دارد شرکت GoPro را به زودی تصاحب کند. اما این کار چه سودی برای شرکت اپل خواهد داشت؟
  • جدیدترین بازی ها
اگر شما هم اخبار بازار فناوری را در چندماه اخیر دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که سهام شرکت GoPro دیگر همچون روزهای ابتدایی نیست. حتی هنگامی که این شرکت از پهباد جدید خود نیز رونمایی کرد، این روند نتوانست سهم‌های از دست رفته این شرکت را بازگرداند. اگر چه اکنون با توجه جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد اپل قصد دارد شرکت GoPro را تصاحب کند.

البته در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که هیچ‌کدام از دو شرکت اپل و GoPro اشاره‌ای به مذاکره درباره این موضوع نداشته‌اند. حتی شرکت اپل نیز به هیچ‌عنوان به صورت عمومی علاقه خود را برای تصاحب GoPro ابراز نکرده است.

این شایعه با توجه به گزارش Daniel Ives از FBR Capital Markets به دست آمده است. وی که یکی از تحلیلگران دنیای اقتصاد و تجارت است، باور دارد که شرکت GoPro یک هدف با پتانسیل بالا برای تصاحب از سوی شرکت اپل خواهد بود. به عقیده او، خرید GoPro توسط اپل می‌تواند یک استراتژی منطقی باشد؛ زیرا از این رو اپل می‌تواند به عنوان یک شرکت در زمینه «دوربین‌های اکشن» سود بسیار خوبی را به دست بیاورد.به نظر می‌رسد با توجه به گزارش اعلام شده، هیجان سهام‌داران برای خرید سهام این شرکت بسیار بالاتر رفته است؛ زیرا شاهد افزایش 16 درصدی این سهم بوده‌ایم. اگرچه به طور کلی باید گفت ارزش هر سهم به میزان 80 درصد پایین‌تر آمده است. در اکتبر سال گذشته، هر سهم از شرکت GoPro مبلغی معادل 93.85 دلار داشت. این درحالیست که قیمت هر سهم در ماه گذشته، به عدد 24 دلار رسید.

هردو شرکت در گذشته همکاری‌های نزدیکی را با یکدیگر داشته‌اند. از سویی شرکت اپل دوربین‌های GoPro را در فروشگاه‌های خود به فروش می‌رساند و از طرفی دیگر، شرکت GoPro پشتیبانی از محصولات بیشتری در اکوسیستم شرکت اپل را آغاز کرده است. یک نمونه از این پشتیبانی، برنامه کنترل دوربین‌های این شرکت توسط اپل واچ است که با تازگی عرضه شد. اما سوال نهایی این است: آیا خرید شرکت GoPro می‌تواند برای اپل مفید باشد؟ نظر شما چیست؟منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر