شایعه: تویوتا، کمپانی بوستون داینامیکز را از گوگل خریداری می کند

شایعه: تویوتا، کمپانی بوستون داینامیکز را از گوگل خریداری می کند
گوگل در سال 2013 با خرید شرکت بوستون داینامیکز امیدوار به حضور پررنگ در بازار رباتیک بود که ظاهرا این امیدها کمرنگ شده‌اند. اکنون، کمپانی ماشین‌سازی تویوتا قصد دارد تا این شرکت را از گوگل خریده و به عنوان زیرشاخه واحد تحقیقاتی خود قرار دهد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر با شرکت Boston Dynamics آشنا نیستید، باید بدانید که ظاهرا این شرکت در ساخت ربات‌های چهارپای حیوان نما تخصص دارد. گوگل در سال 2013 این شرکت را خریداری کرده بود اما ظاهرا، کمپانی آلفابت (شرکت مادر گوگل) قصد فروش این شرکت را دارد.

بنا به گزارشی از TechInsider، خریداری برای این شرکت پیدا شده است. تویوتا، کمپانی ژاپنی معروف در عرصه ماشین‌سازی قصد دارد تا بار این شرکت را از دوش آلفابت بردارد. ظاهرا دلیل اصلی این اقدام آلفابت، عدم وجود محصولات قابل ارائه به بازار بوده است.به نظر می‌رسد از نظر پیشرفت علم رباتیک، بوستون داینامیکز، عملکرد خوبی داشته است اما از ارائه محصولی که در بازار قابل عرضه باشد، شکست خورده است. از آنچه که تا به حال دیده شده، ظاهرا اکثر محصولات آن‌ها کاربرد ارتشی یا پزشکی دارند زیرا ربات‌های این کمپانی قابلیت رفتن به جاهایی را که برای انسان‌ها سخت است، خواهند داشت.

این گزارش مدعی است که شرکت زیرشاخه تحقیقات تویوتا این کمپانی را تحت کنترل قرار خواهد گرفت. خبری از زمان نهایی شدن این قرارداد در دسترس نیست.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر