شایعه: شیائومی قصد دارد پردازنده اختصاصی خود را تولید کند

شایعه: شیائومی قصد دارد پردازنده اختصاصی خود را تولید کند
تعدادی از تولیدکنندگان بزرگ تلفن‌های همراه در جهان، از پردازنده‌های اختصاصی خود استفاده می‌کنند. آیا شیائومی نیز قصد دارد به صف این دسته از تولیدکنندگان وارد شود؟
  • جدیدترین بازی ها
تولیدکنندگانی نظیر اپل، سامسونگ و هوآوی، از چیپ‌ست‌های اختصاصی خود در محصولات عرضه شده به بازار استفاده می‌کنند. شاید بتوان گفت یکی از اصلی‌ترین دلایل این کار، عدم وابستگی به شرکت‌هایی نظیر کوآلکام، مدیاتک یا اندیویا برای خرید پردازنده باشد.

به نظر می‌رسد شیائومی، که به عنوان یکی از شرکت‌های جدید در عرصه تلفن همراه شناخته می‌شود و به خوبی در حال رشد است، قصد دارد پردازنده‌های اختصاصی خود را تولید کند. بر اساس گزارشی که از سوی ETK China به نقل از TalkAndroid منتشر شده است، شیائومی به ساخت پردازنده‌های اختصاصی فکر می‌کند. البته با اینکه هنوز مراحل این کار شروع نشده است، اما شیائومی درحال بررسی آغاز چنین کاری است.اما این اولین بار نیست که چنین شایعه‌ای به گوش می‌رسد. چندین ماه پیش بود که شایعه‌ای مشابه درباره ساخت چیپ‌ست‌های اختصاصی از سوی شیائومی به گوش می‌رسید. اما با انتشار شایعه کنونی، می‌توان اعتبار بیشتری به واقعی بودن این خبر اختصاص داد. اخیرا نیز شاهد همکاری کوآلکام و شیائومی برای استفاده از تعدادی از پتنت‌های کوآلکام توسط شیائومی بوده‌ایم. اگر چه بر اساس گفته ETK، منبع داخلی درون شرکت مدیاتک دقیقا برعکس این موضوع را می‌گوید.

منبع داخلی در شرکت مدیاتک می‌گوید ساخت پردازنده‌های اختصاصی توسط شرکت شیائومی، پروسه‌ای پرهزینه و طولانی خواهد بود. اگر چه این موضوع می‌تواند در دراز مدت به شیائومی در صرف هزینه کمک بسیار بزرگی کند و حتی ممکن است به عرضه گوشی‌های ارزان‌تر ختم شود. البته درحال حاضر نمی‌توان میزان حقیقی بودن این خبر را مشخص کرد؛ پس بهتر است در انتظار اخبار بیشتری باشیم.


منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر