شایعه: گوگل پهبادهایی را آزمایش می‌کند که اینترنت 5G ارائه می‌کنند

شایعه: گوگل پهبادهایی را آزمایش می‌کند که اینترنت 5G ارائه می‌کنند
به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد تا روش دیگری را برای ارسال اینترنت به مناطق دور افتاده آزمایش کند. بر اساس گزارش منتشر شده، هم اکنون این شرکت درحال آزمایش پهباد برای ارسال اینترنت 5G به برخی از مناطق است.
  • جدیدترین بازی ها
پیش از این گوگل قصد داشت با راه‌اندازی پروژه Loon و با استفاده از بالن‌های هوای داغ، به تمامی نقاط دنیا اینترنت برساند؛ حتی مناطقی که بسترهای مخابراتی مورد نیاز را نداشتند. اگر چه بر اساس گزارشی که امروز توسط گاردین منتشر شده، گوگل درحال آزمایش متدی جدید برای انتقال این نوع از اینترنت است؛ متدی که در آن از پهباد استفاده می‌شود.

بر اساس ادعای این گزارش، پروژه جدید گوگل با اسم رمز SkyBender شناخته می‌شود و هدف از اجرای آن، رساندن اینترنت 5G از طریق پهباد به مناطق مجاور آن است. همچنین به نظر می‌رسد گوگل آزمایش این فناوری را در پایگاه Spaceport America در نیو مکزیکو آغاز کرده باشد. بر اساس جزئیات این شایعه، آن‌ها فضایی بالغ بر 15هزار متر مربع را برای آزمایش این پروژه کرایه کرده‌اند. به نظر می‌رسد هدف آن‌ها در این آزمایش اولیه، بررسی و تست نسخه اولیه از دستگاه فرستنده و گیرنده است که اینترنت را از طریق امواج میلی‌متری رادیویی ارسال می‌کند.Jacques Rudell، پروفسور مهندسی الکتریک از دانشگاه واشنگتن، در اینباره می‌گوید: «بزرگ‌ترین مزیت استفاده از امواج میلی‌متری، این است که می‌تواند تنها طیف مشخصی را پوشش بدهد؛ زیرا طیف امواج تلفن‌ همراه این روزها بسیار شلوغ است. اما امواج میلی‌متری هدفی مشخص دارد و به هیچ جای دیگر ارسال نمی‌شود.» اما از طرفی بزرگ‌ترین نکته ضعف آن، محدوده پایین‌تری است که می‌تواند در مقایسه با امواج تلفن همراه پوشش بدهد.

هنوز نمی‌دانیم پایان پروژه «اینترنت رسانی» گوگل چه خواهد بود؛ اما ممکن است گوگل بتواند از این طریق اینترنت را حتی در مواقع اضطراری به دست مردم برساند. با این کار پهبادها می‌توانند به مناطق مشخص بروند و اینترنت را در اختیار افرادی قرار بدهند که به اینترنت معمولی خود دسترسی ندارند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که سازمان FCC به گوگل اجازه انجام این آزمایش را تا ماه جولای داده است.منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر