شخصی ترین اسرار شما دیگر در امان نخواهند بود

شخصی ترین اسرار شما دیگر در امان نخواهند بود
حتما شما هم از این که فردی بتواند عمیق‌ترین احساسات و تاریک‌ترین اسرار شما را بدزدد، به شدت عصبانی خواهید شد. گروهی از دانشمندان آمریکایی، موفق شده‌اند تا با استفاده از بررسی امواج مغزی، اطلاعات را از مغز انسان خارج کند. آیا باید نگران حریم شخصی خود باشیم؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
تأیید هویت شما با استفاده از بررسی امواج مغزی، به نظر بسیار جذاب است، اما تحقیق دانشگاه فناوری تگزاس نشان می‌دهد که شناسایی EEG می‌تواند، دنیایی از مسائل جدید پیرامون حریم شخصی ایجاد کند. امواج مغزی شما، مانند اثر انگشت شما قابل جعل نیستند، اما اسکن EEG، اطلاعات زیادی از ماده خاکستری مغز شما را افشا می‌کند. برای مثال، اگر شما دچار اعتیادی باشید که کسی از آن خبر ندارد، دانشمندان دانگشاه فناوری تگزاس، می‌توانند از آن مطلع شوند.

عبدول سروادا (Abdul Serwadda) و ریچارد ماتوو (Richard Matovu)، محققین امور امنیتی، به تازگی، تعدادی سیستم تأیید هویت EEG را آزمایش کردند تا ببینید آیا می‌توان، به صورت مخفیانه، با بررسی امواج مغی یک فرد، اطلاعات شخصی او را دزدید یا خیر. این دو یک سیستم هوشمند ساختند که مجموعه امواج مغزی جدیدی را با اسکن‌های EEG تعدادی معتاد شناخته شده، مقایسه کند و این سیستم به خوبی توانست، 25 نفر از این معتادان را شناسایی کند. سروادا درباره این آزمایش گفت: «ما شگفت‌زده نشدیم. ما می‌دانیم که سیگنال مغز انسان، سرشار از اطلاعات است.»

این دستاورد، می‌تواند در دانش پزشکی مورد استفاده قرار گیرد، اما با مورد توجه قرار گرفتن اسکنرهای امواج مغز، ممکن است که از آن‌ها برای شناسایی افراد استفاده شود. اگر از این که در حال حاضر، شبکه‌های اجتماعی اطلاعات شما را به شرکت‌های ثرد پارتی می‌فروشند، ناراضی هستید، پس تصور کنید که روزی، عده‌ای، همین کار را با افکار و اسرار شما که در ذهن‌تان نهفته است، انجام خواهند داد.
آیا بشر از این تکنولوژی جدید برای مقاصد پزشکی و کمک به نسل بشر استفاده خواهد کرد، یا در آینده نزدیک، شاهد مرگ تدریجی مفهوم حریم شخصی خواهیم بود؟
منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر