شرکتی که از اپل شکایت کرده است تقریبا وجود ندارد

شرکتی که از اپل شکایت کرده است تقریبا وجود ندارد
هفته گذشته، یک شرکت گمنام چینی از اپل به جرم نقض کپی رایت شکایت کرد که موقتا منجر به توقف محصولات اپل در چین شد. روزنامه وال استریت ژورنال، پیرو تحقیقات خود گزارش داده است که این کمپانی چینی، فعالیتی ندارد و تنها به دلیل امتیازات ثبت شده در سازمان ثبت اختراعات چین وجود دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
هفته پیش گزارش شد که یک شرکت چینی به نام شنژن بیلی (Shenzhen Baili) از اپل به جرم نقض قانون کپی رایت و کپی برداری در طراحی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس شکایت کرده و از سازمان ثبت اختراعات چین درخواست کرده تا جلوی فروش محصولات اپل در این کشور گرفته شود. این سازمان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد بین گوشی‌های آیفون 6، محصول اپل و گوشی 100C محصول بیلی تفاوت‌های بسیار جزئی وجود دارد که یک کاربر عادی متوجه آن‌ها نخواهد شد در نتیجه، این شکایت در حوزه نقش قانون کپی رایت قرار می‌گیرد. در حال حاضر اپل همچنان مشغول مبارزه با این اتهامات است.البته در حین مراحل دادخواهی، به اپل اجازه داده شده تا محصولاتش را در چین بفروشد. نشریه وال استریت ژورنال نیز در خلال تحقیقات خود درباره این پرونده متوجه شده است که شرکت بیلی و شرکت مادر آن، دیجیون (Digione) تقریبا وجود خارجی ندارند.

ظاهرا این کمپانی ساخت و فروش گوشی 100C را، که مدعی شده اپل از روی آن تقلید کرده، متوقف کرده است. بر اساس گزارشات وال استریت ژورنال، این شرکت در حال حاضر کاری انجام نمی‌دهد. کسی پاسخگوی تلفن‌های این شرکت نیست و هیچ کدام از سه آدرس منتسب به این شرکت اعتبار ندارند و کمپانی مادر بیلی، دیجیون نیز به دلیل مشکلات متعدد دستگاهش، باگی (Buggy)، از دور خارج شده است.

تنها چیزی که از این شرکت باقی مانده، امتیازات ثبت شده از طرح‌های آن است. به نظر می‌رسد که هدف از دادخواهی علیه اپل، دریافت نوعی غرامت است. اندی یانگ، وکیل دیجیون عنوان کرده است که به مبارزه خود با اپل در دادگاه ادامه خواهد داد و به زودی دو مدل آیفون 6s و آیفون 6s پلاس را نیز وارد این دادخواهی خواهد کرد و این حقیقت که کمپانی دیجیون تقریبا تعطیل است هیچ ارتباطی با این پرونده ندارد. او در این باره گفت: «این دادخواهی درباره فعالیت یا عدم فعالیت دیجیون نیست. دادخواهی ما درباره نقض امتیازات دیجیون توسط کمپانی اپل است.»

این دادخواهی تبدیل به یک بلیط بخت آزمایی برای بیلی و دیجیون شده است. چین همچنان بازار شماره یک اپل است و با توجه به پیشرفت هند در بازار موبایل، اپل برای ماندن در بازار چین مجبور به پرداخت مبلغی به عنوان غرامت خواهد شد که به معنای ثروتی هنگفت برای شرکتی بدون خط تلفن، بدون آدرس و بدون محصول است.


منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر