شرکت کام‌کست عرضه اینترنت گیگابیتی را آغاز کرده است

شرکت کام‌کست عرضه اینترنت گیگابیتی را آغاز کرده است
هر روزه با گسترش سرویس‌های اینترنتی، شرکت‌های بزرگ نیز سعی می‌کنند تا خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه کنند. از این رو شرکت کام‌کست نیز طرح ارائه اینترنت گیگابیتی را آغاز کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
اگر عبارت «اینترنت گیگابیتی» به گوش شما برسد، احتمالا اولین نامی که به ذهن شما خواهد رسید «گوگل» خواهد بود. اکنون به نظر می‌رسد پس از گذشت 3 سال از عرضه سرویس «گوگل فایبر» توسط شرکت گوگل، که اینترنت گیگابیتی را به کاربران ارائه می‌کرد، شرکت کام‌کست نیز قصد دارد سرویس مشابهی را آعاز کند. این شرکت می‌گوید اولین مشتری آن‌ها در فیلادلفیا به اینترنت گیگابیتی مجهز شده است.

اما کام‌کست برای ارائه سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه به کاربران خود، از روشی متفاوت به شیوه به کار گرفته شده توسط شرکت گوگل استفاده می‌کند. این شرکت به جای رساندن سیم‌های فیبر نوری به خانه مشتری، تنها از استاندارد DOCSIS 3.1 استفاده می‌کند. این استاندارد می‌تواند با سیم‌های فعلی «فیبر و کواکسیال» در خانه‌ها نیز کار کند.این بدان معنی خواهد بود که کام‌کست می‌تواند با هزینه پایین‌تری این سرویس را در اختیار کاربران خود قرار بدهد. اما در کنار قیمت، می‌توان به سطح گسترده‌ای از کاربران اشاره کرد که با توجه به ساده بودن نصب این سرویس، می‌توانند از آن استفاده کنند. البته به گفته شرکت کام‌کست، بهره بردن از این سرویس نیاز به نصب سخت‌افزار و نرم‌افزار اختصاصی جدید برای مشتریان دارد.

هنوز جزئیاتی از قیمت این سرویس بیان نشده است؛ اما کام‌کست می‌گوید این سرویس را تا قبل از پایان سال 2016 در «چنین بخش از کشور آمریکا» ارائه خواهد کرد.

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر