طرح شکایت 10 میلیارد دلاری از اپل

طرح شکایت 10 میلیارد دلاری از اپل
به نظر می‌رسد فردی تصمیم گرفته تا با شکایت از شرکت اپل، مبلغ 10 میلیارد دلار از این شرکت پول دریافت کند. وی مدعی است که سال‌ها قبل از اپل، محصولی با نام آیفون را طراحی کرده و اکنون قصد دارد از اپل پول دریافت کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بر اساس اخبار منتشر شده، فردی با نام توماس راس (Thomas Ross) تصمیم گرفته تا یک شکایت 10 میلیارد دلاری را علیه شرکت اپل مطرح کند. وی ادعا می‌کند که در سال 1992، یعنی 15 سال قبل از اپل، محصولی با نام آیفون را اختراع کرده است. البته موضوع به همینجا ختم نمی‌شود؛ چراکه وی مدعی است که اپل درکنار استفاده از طرح آیفون، دو محصول آیپد و آیپاد  را – که وی 24 سال پیش پتنت آن‌ها را ثبت کرده بود – با الهام از طرح‌های وی ساخته است.

راس ادعا می‌کند که این سه محصول از سوی اپل، با توجه به پتنت‌هایی ساخته شده‌اند که وی در سال 1992 در سازمان USPTO آمریکا ثبت کرده بود؛ پتنت‌هایی که تحت عنوان «وسایل خواندن الکترونیک» ثبت شده بودند. اسکچ‌هایی که راس طراحی کرده است، دستگاه مدرنی را نشان می‌دهد که قادر است محتوای تصویری، اخبار جدید و حتی ویدئو را به کاربر نشان بدهد. وی در پرونده خود علیه اپل، از دادگاه درخواست 10 میلیارد دلار غرامت و دریافت 1.5 درصد از سود فروش دستگاه‌های Ios آینده را کرده است.البته به نظر می‌رسد در سال 1995، هنگامی که توماس راس موفق نشده بود تا هزینه‌های لازم برای نگه‌داری و ثبت پتنت خود را پرداخت کند، سازمان USPTO دیگر مسئولیتی در رابطه با حفظ آن نداشته است.نظر شما چیست؟ آیا توماس راس می‌تواند از اپل برای چنین کاری خسارت بگرید؟


منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر