طرح علمی-تخیلی گونه‌ی سامسونگ برای ساعت‌های مچی هوشمند در آینده

طرح علمی-تخیلی گونه‌ی سامسونگ برای ساعت‌های مچی هوشمند در آینده
ساعت‌های مچی هوشمند این روزها به سرعت در حال پیشرفت هستند و سامسونگ تصمیم دارد تا محصولی انقلابی بسازد. اما ایده جدید سامسونگ برای ساعت‌های هوشمند چیست و چقدر به واقعیت نزدیک است؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
به تازگی طرح جدیدی از سامسونگ برای ساعت‌های هوشمند معرفی شده که رابط کاربری این دستگاه‌ها را گسترش داده و آن‌ها را مفیدتر می‌سازد (مانند ابزار جیمز باند!).
این طرح یک ساعت مچی هوشمند را نشان می‌دهد که قادر به بررسی و شناسایی شکل فیزیکی اجسام اطراف خود است و با استفاده از پروژکتورهای داخلی، رابط کاربری را روی سطح آن اجسام نشان می‌دهد. به بیان دیگر این ساعت هوشمند می‌تواند روی مچ، ساعد و حتی انگشتان کاربر، رابط کاربری خود را نشان دهد. نمونه نشان داده شده، یک شماره‌گیر، یک صفحه کلید بزرگ و حتی مسیریابی را روی مچ کاربر نشان می‌دهد.

همچنین، گزینه‌های منو روی بازوی کاربر قابل نمایش هستند. این آیتم‌ها کنش پذیر هستند، به این معنی که ساعت هوشمند با استفاده از مجموعه‌ای از سنسورهای عکاسی مکان انگشتان کاربر را تشخیص داده و متوجه می‌شود که قصد چه کاری را دارد.این طرح محدود به استفاده از پروژکتورهای فاصله کوتاه یا تنها روی دست انسان نیست. این طرح همچنین قادر است که یک رابط کاربری بزرگ را از روی یک ساعت کوچک روی یک دیوار بزرگ نشان دهد. اما این طرح نشان می‌دهد که این تکنولوژی روی دستگاه‌های نمایشی که روی سر انسان قرار می‌گیرند نیز قابل استفاده است تا ترکیبی میان واقعیت مجازی و محیط طبیعی اطراف کاربر را در اختیار بگذارند (تقریبا مشابه هولولنز – Hololens – مایکروسافت).

اما قبل از این که خوشحال شوید، لازم است توجه کنید که یک طرح الزاما در حال تولید یا توسعه نیست. طرح‌های ارائه شده توسط کمپانی‌ها به منظور جلوگیری از به سرقت رفتن ایده‌ها ساخته می‌شوند و این واقعیت که شما ایده‌ای برای یک محصول دارید به این معنی نیست که توانایی ساخت آن را نیز داشته باشید.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر