عملکرد بی‌نظیر خودروی الکتریکی بی‌ ام‌ و: طی مسافت 1600 کیلومتری با هر بار شارژ

عملکرد بی‌نظیر خودروی الکتریکی بی‌ ام‌ و: طی مسافت 1600 کیلومتری با هر بار شارژ
خودروی بهینه‌سازی شده بی‌ام‌و که تا 90 درصد از مواد بازیافتی ساخته شده با هر بار شارژ باتری می‌تواند مسافت 1600 کیلومتری را طی کند.
  • جدیدترین بازی ها
خودروهای الکتریکی حالا به عنوان گزینه‌ای قابل اعتماد برای جانشینی خودروهایی با سوخت فسیلی مطرح شده‌اند. این خودروها، آلودگی هر چه کم‌تر محیط زیست را هم به همراه خواهند داشت. در این راستا، یک کارخانه بازیافت مواد در کالیفرنیا با عنوان ITAP موفق شده خودروی بی‌ام‌و را با 90 درصد مواد بازیافتی تولید کند. خودرویی که حالا موفق به ثبت رکوردی جهانی هم شده است. 

این خودروی شخصی‌سازی شده، با یک بار شارژ باتری قادر است مسافت 1600 کیلومتر را طی کند. تا پیش از این، ژاپنی‌ها توانسته بودند در سال 2013 میلادی با یک بار شارژ باتری، مسافت 1298 کیلومتری را با خودرو طی کنند. خودروی جدید، Phoenix نام دارد و همان‌طور که گفته شد، نسخه شخصی‌سازی شده BMW است که با استفاده از مواد بازیافتی تا میزان 90 درصد تمام المان‌های خودرو، تولید شده است. این خودرو تنها 13 هزار دلار قیمت دارد تا هزینه‌ای کم‌تر از نصف قیمت ارزان‌ترین خودروی شرکت تسلا برای خریدار داشته باشد. مسئولان ITAP با تولید چنین خودرویی قصد داشته‌اند علاوه بر آنکه پتانسیل‌های بالای خودروهای الکتریکی را به تصویر می‌کشند امکان استفاده از مواد بازیافتی در صنعت تولید خودرو را نشان دهند.

منبع: Inhabitat
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر