غلبه کروم بوک گوگل بر مک های اپل

غلبه کروم بوک گوگل بر مک های اپل
کروم‌بوک‌های گوگل در حال نشان دادن رشد بسیار خوبی هستند. بر اساس جدیدترین آمار رسمی منتشرشده از میزان فروش، این محصولات توانسته‌اند یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های موجود در بازار را کنار بزنند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شکی نیست که در چند سال اخیر، کروم‌بوک‌های گوگل با رشد بسیار خوبی در بازار نوت‌بوک‌ها مواجه بوده‌اند. درواقع اگر بخواهیم میزان رشد آن‌ها را با یک مثال بسیار واضح بررسی کنیم، باید گفت آن‌ها توانسته‌اند تا فروش بیشتری از محصولات سری مک اپل داشته باشند. این موضوع که توسط سازمان IDC تایید شده است، مشخص می‌کند که در فصل اول سال 2016، عرضه محصولات کروم‌بوک از دستگاه‌های مک بیشتر بوده است.

بر اساس آمار رسمی IDN، اپل موفق شده تا در اولین فصل از سال 2016، میزان 1.76 میلیون دستگاه مک به بازار عرضه کند. این در حالی است که 2 میلیون کروم‌بوک توسط لنوو، اچ‌پی و دل به بازار عرضه شده‌اند. نباید فراموش کرد که کروم‌بوک‌ها گوگل، از محبوبیت خاصی بین مدارس آمریکایی برخوردار هستند و افزایش تقاضا برای آن‌ها، هنوز هم ادامه دارد. قیمت ارزان آن‌ها، در کنار مشخصات متوسط سخت‌افزار و متکی بودن استفاده از سرویس‌های ابری، آن‌ها را به محصولات بسیار خوبی تبدیل می‌کند.البته اطلاعات منتشرشده از سوی IDC، عملکرد این دو پلتفرم در برابر یکدیگر را به‌صورت جهانی نشان نمی‌دهد و جزئیات مطرح‌شده، تنها به بازار آمریکا مربوط می‌شود. اما باید گفت در این بازار – که البته میلیون‌ها مخاطب و خریدار را در خود قرار داده – کروم‌بوک‌ها موفق شده‌اند تا از پلتفرم مک اپل عبور کنند.

از سویی دیگر، بد نیست نگاهی به فروش PC در مقیاس جهانی داشته باشیم. بر اساس اطلاعات IDC7 فروش PC هنوز هم در حال کاهش است. البته این سازمان عقیده دارد که به‌زودی، شاهد افزایش فروش محصولات این گروه خواهیم بود؛ چراکه بسیاری از استفاده‌کنندگان گجت‌های IT، به خرید دستگاه‌هایی با استفاده از ویندوز 10 اقدام می‌کنند.منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر