فیس آیدی آیفون 10 هک شد!

فیس آیدی آیفون 10 هک شد!
محققان امنیتی موفق شده‌اند با استفاده از شبیه‌سازی چهره مالک یک دستگاه آیفون 10 با استفاده از پرینت سه بعدی، سیستم تشخیص چهره یا همان فیس آیدی این محصول را هک کنند.
  • جدیدترین بازی ها
ورود آیفون 10 اپل به بازار در تاریخ سوم نوامبر در واقع دعوتنامه‌ای آشکار بود تا از نفوذگران سراسر جهان دعوت شود شانس خود را برای هک کردن سیستم تشخیص چهره این محصول آزمایش کنند. سیستم تشخیص چهره ای که یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های پرچمدار جدید اپل به حساب می‌آید.  حالا با گذشت زمان به نظر می‌رسد روش‌هایی برای نفوذ به این سیستم تایید هویت پیدا شده تا نشان دهد این محصول آنچنان هم ایمن نیست. 

ویدئویی که توسط یک شرکت ویتنامی به نام Bkav منتشر شده نشان می‌دهد نفوذگران موفق به رخنه در سیستم امنیتی سطح بالای آیفون 10 شده‌اند. در این نفوذ از ماسک سیلیکونی که با استفاده از پرینت سه بعدی چهره مالک گوشی استفاده شده بهره گرفته شده تا فیس آیدی فریب داده شود. 
البته درنظر داشته باشید که احتمال تهدید کاربران عادی با استفاده از این روش نفوذ به دستگاه‌های هوشمند، بسیار کم است زیرا اکثر کاربران فاقد اطلاعات مهمی هستند که برای نفوذگرانی در این سطح دندان‌گیر باشند. محققان امنیتی شرکت ویتنامی معتقدند این روش نفوذ، چندان هم ساده نبوده و به مولفه‌هایی فراتر از یک تکه پارچه و ایجاد ماسک نیاز دارد. آن‌ها در این روش از اسکن دیجیتالی چهره مالک استفاده کرده‌اند. 

منبع: wired
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر