فیس بوک برای تایید هویت، از شما عکس سلفی طلب می‌کند!

فیس بوک برای تایید هویت، از شما عکس سلفی طلب می‌کند!
فیس‌بوک راهکار جدیدی را برای تایید هویت کاربران ارائه کرده است که در قالب استفاده از آن، کاربر باید عکس سلفی از خود را در اختیار این شبکه اجتماعی قرار دهد.
  • جدیدترین بازی ها
راهکار جدیدی که برای تشخیص هویت توسط فیس‌بوک ارائه شده این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر با استفاده از آپلود کردن یک عکس سلفی از خود، هویتش را تایید کند. به این ترتیب، سیستم تایید هویت فیس‌بوک متوجه خواهد شد فردی که قصد ورود به وب‌سایت را دارد یک کاربر انسانی است یا ربات؟! البته فیس‌بوک برای آنکه خیال کاربران از رعایت حریم خصوصی راحت شود اعلام کرده پس از بررسی، سلفی را از سرورهای خود حذف خواهد کرد. 

فیس‌بوک در گفتگو با وب‌سایت Wired اعلام کرده این راهکار، راه‌حلی است که می‌توان به تشخیص فعالیت‌های مشکوک در این شبکه اجتماعی کمک کند. از جمله فعالیت‌های مشکوک می‌توان به ایجاد حساب کاربری، ارسال درخواست دوستی برای کاربران دیگر، پیکربندی پرداخت‌های تبلیغاتی و ایجاد یا ویرایش تبلیغات اشاره کرد. 
فیس‌بوک از ارائه توضیحات بیشتر در خصوص این راهکار، امتناع ورزیده زیرا به عقیده کارشناسان امنیتی این شبکه اجتماعی، ارائه اطلاعات بیشتر، این فرصت را در اختیار نفوذگران قرار می‌دهد تا سازوکارهای موجود را دستکاری کنند. 
فیس‌بوک اعلام کرده این قابلیت در مرحله بررسی و آزمایش قرار دارد اما هنوز جزئیاتی را در خصوص زمان بهره‌برداری کامل و عرضه گسترده، اعلام نکرده است. 

منبع: Tweaktown
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر