قرارداد همکاری بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ای و گیم کانکشن امضا شد

قرارداد همکاری بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ای و گیم کانکشن امضا شد
صبح امروز و با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، قرار داد همکاری این بنیاد با مسئول ارشد نمایشگاه‌ گیم کانکشن امضا شد. این سند همکاری در کنار رویداد TGC چه نتایجی خواهد داشت؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
صبح امروز، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای میزبان اصحاب رسانه بود تا خبر بزرگی را برای آینده صنعت بازی‌های ویدیویی در ایران اعلام کند. بعد از ماه‌ها مذاکره، امروز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سند همکاری خود را با رویداد «گیم کانکشن» فرانسه به امضا رساند. این جلسه که با حضور اعضای ارشد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچون حسن کریمی قدوسی، علی فخار، مهرداد آشتیانی و همچنین «پیر کارده»، از اعضای بلندمرتبه رویداد گیم کانکشن صورت گرفت، جزئیات خوبی از رویداد TGC (تهران گیم کانونشن – Tehran Game Convention) را در اختیار فعالان رسانه قرار داد.

این جلسه با صحبت‌های کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد. وی در ابتدا به این موضوع اشاره داشت که قرارداد با مجموعه گیم کانکشن، مذاکرات و جلسات زیادی با تیم‌های داخلی بازی‌سازی را در پی خواهد داشت. او یکی از اصلی‌ترین اهداف ایجاد این همکاری را «جلب اعتماد جهانی» نسبت به بازی‌های ایرانی دانست. بعد از صحبت‌های اولیه کریمی قدوسی، نوبت به پیر کارده رسید. وی سخنان خود را با بیان تاریخچه‌ای کوتاه از رویداد گیم کانکشن آغاز کرد.

کارده در ابتدا به این موضوع اشاره کرد که رویداد گیم کانکشن اکنون در پانزدهمین سال تاسیس خود قرار دارد. این رویداد سالانه که با تمرکز روی مباحث تجاری‌ سازی بازی‌های رایانه‌ای در دنیا فعالیت می‌کند، اکتبر امسال میزبان 2000 نفر خواهد بود. به علاوه نباید فراموش کرد که حاضرین در رویداد پاریس، در رویداد بعدی شهر سانفرانسیسکو نیز حضور پیدا می‌کنند. به عقیده کارده، گیم کانکشن می‌تواند محلی برای گردهمایی سازندگان، مدیران و سخنرانان حوزه بازی‌های رایانه‌ای باشد.اما معرفی بهتر رویداد تهران گیم کانونشن، مبحث اصلی جلسه مطبوعاتی امروز بود. این رویداد که در اردیبهشت ماه سال آینده صورت می‌گیرد، رسما با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران و رویداد گیم کانکشن برگزار خواهد شد. به گفته پیر کارده، یکی از دلایل همکاری گیم کانکشن با ایران «شناخته شدن صنعت گیم ایران به عنوان یک پتانسیل قوی» در کشورهای خاورمیانه است. از این رو قرارداد گیم کانکشن با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران کاملا انحصاری خواهد بود؛ به همین دلیل ایران تنها کشور در خاورمیانه است که با گیم کانکشن همکاری می‌کند و با برگزاری رویداد تهران گیم کانونشن، می‌تواند مقصد بعدی بسیاری از بازی‌ سازان مطرح جهان باشد.

پیر کارده روی این نکته تاکید داشت که صنعت بازی سازی در ایران پتانسیل بالایی دارد؛ موضوعی که باعث شد تا ایجاد ارتباط بین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و گیم کانکشن راحت‌تر شود. نتیجه این همکاری بزرگ که برای اولین بار در خاورمیانه صورت می‌گیرد، برگزاری رویداد تهران گیم کانونشن است. دو طرف سند همکاری امید دارند تا با ایجاد این پل ارتباطی و برگزاری این رویداد برای اولین بار در تهران، مسیر جدیدی از همکاری‌های بین المللی بین بازی سازان ایرانی و بازی سازان خارجی صورت بگیرد.

البته خبر این همکاری تنها بخشی نبود که باید از آن به عنوان یک جنبه مثبت یاد کرد. کریمی قدوسی خبر خوشی را برای تیم‌های مستقل به همراه داشت که می‌تواند مسیر تازه‌ای به برگزاری TGC ببخشد. وی رسما اعلام کرد که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با درنظر گرفتن برخی تسهیلات یا امکانات خاص، قصد دارد حضور تیم‌های مستقل و همچنین تیم‌های مختلف از دیگر نقاط کشور را نیز فراهم کند. گفتنی است که روند ثبت نام تیم‌های مستقل در این رویداد طی یک الی دو ماه آینده از طریق وب‌سایت رسمی TGC آغاز خواهد شد.

رویداد TGC در هفته اول اردیبهشت ماه 1396 و در طول 2 روز برگزار می‌شود.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر