قیمت سوخت در آمریکا آخرین بار هشت سال پیش به این ارزانی بود!

قیمت سوخت در آمریکا آخرین بار هشت سال پیش به این ارزانی بود!
ثبات نسبی اقتصاد ایالات متحده، کاهش تقاضا برای نفت و کاهش جهانی قیمت نفت؛ دست به دست هم داده اند تا موجب کم شدن قیمت بنزین و گازوییل در این کشور گردند که این امر سبب شادی بسیاری از مردم شده است.
  • جدیدترین بازی ها

راننده های آمریکای می توانند به افتخار برگشتن قیمت سوخت به قدیما (البته اگر سال 2007 قدیما به حساب بیاید) کف و سوتی بزنند، چون بر اساس گفته های نشریه «دیزل درایور» آن سال آخرین باری بود که قیمت سوخت به ارزانی امروز بود. با توجه به تحلیل متخصصین می توان انتظار کاهش بیشتری داشت، زیرا تقاضای چین برای نفت کاهش یافته و انبار ها از تولیدات نفتی اشباع شده اند.
مشخصاً راننده کامیون ها بیشتر از بقیه از این وضعیت خوشحالند، قیمت گازوییل نسبت به سال گذشته نصف شده. قیمت بنزین هم نسبت به پارسال 35 درصد کاهش قیمت داشته است. برای این که  بیشتر این روند کاهشی را لمس کنید جالب است بدانید، تنها طی دو هفته ی گذشته؛ هم گازوییل و هم بنزین 3 سنت به ازای هر گالن کاهش قیمت داشتند.
ایالت های غرب میانه نقش پر رنگی در کاهش میانگین قیمت سوخت در آمریکا دارند. میشیگان ارزانترین بنزین را با قیمت لیتری کمتر از 50 سنت عرضه می کند، ایالت های میزوری، اوهایو، اوکلاهما، کارولینای جنوبی هم قیمتی نزدیک به آن چه گفته شد دارند. اما اهالی غرب آمریکا خیلی از این قیمت ها، شادی زیادی نصیبشان نشد، با این وجود مثل همیشه هاوایی گرانترین بنزین را با قیمت 80 سنت داشته و ایالت های کالیفورنیا و نوادا به ترتیب بعد از هاوایی قرار می گیرند.
تنها قشری که هنوز آمادگی لازم برای شرکت در میهمانی بنزین ارزان را در کنار مردم ندارند، تولیدکنندگان و بازاریاب های خودرو های هیبریدی و الکتریکی هستند، زیرا که آنها طبعاً برای راندن مشتریان به سمت محصول خود، تمایل بیشتری به سمت گران شدن بنزین دارند. فروش خودروهای هیبریدی، الکتریکی و نیز دیزل در یک ماه گذشته در آمریکا؛ نسبت به همین موقع در سال پیش 27 درصد کاهش یافته است. حال باید اندیشید که این وسط چه کسی نفع می برد؟!  

منبع: Autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر