قیمت پنل‌های AMOLED به زودی کاهش می‌یابد

قیمت پنل‌های AMOLED به زودی کاهش می‌یابد
به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم شاهد استفاده از پنل‌های AMOLED در محصولات بیشتری باشیم؛ زیرا شرکت سامسونگ قصد دارد قیمت این پنل‌های را مقداری کاهش بدهد.
  • جدیدترین بازی ها
در همین لحظه بحث‌های زیادی میان استفاده از پنل‌های OLED یا LCD وجود دارد. البته باید به این نکته توجه کرد که انتخاب از میان این پنل‌ها، به نظر شخصی افراد بستگی دارد. اما هنگامی که یک تولید کننده بزرگ بخواهد از یکی از این پنل‌ها استفاده کند، باید مسائل مهمی همچون قیمت آن را در نظر بگیرد. حتی شرکتی نظیر موتورولا که در گوشی Moto X Pure از ویژگی با نام Active Display استفاده می‌کند، به دلیل مسائل مالی مجبور شد از پنل LCD در این دستگاه استفاده کند.

اما بر اساس اطلاعات موجود، شرکت سامسونگ قصد دارد قیمت پنل‌های AMOLED خود را به زودی کاهش دهد؛ حرکتی که می‌تواند قیمت این پنل‌ها را با پنل‌های LCD متعادل‌تر کند. به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد پس از اتمام ساخت کارخانه‌های تولیدی خود و همچنین تکمیل همکاری با دیگر تولید کنندگان چینی، میزان قیمت صفحه نمایش‌های کوچک و متوسط AMOLED را به میزان 20 درصد کاهش بدهد. با توجه به این موضوع که درحال حاضر پنل‌های AMOLED به میزان 30 درصد از پنل‌های LCD گران‌تر هستند، این موضوع می‌تواند قیمت این دو را به یکدیگر بسیار نزدیک‌تر کند.ممکن است برخی از کاربران رنگ‌های اشباع شده در پنل‌های OLED را دوست نداشته باشند، اما نباید عمق رنگ مشکی و البته میزان ذخیره انرژی این پنل‌ها را فراموش کرد. پس ممکن است کاهش قیمت این پنل‌ها برای تولیدکنندگان LCD زنگ خطری بزرگ باشد. از سویی دیگر روز گذشته بود که خبری مبنی بر مذاکرات شرکت سامسونگ و اپل برای استفاده از پنل‌های AMOLED در گوشی‌های آیفون منتشر شده بود.منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر