لاگین بدون نیاز به پسورد، تا پایان سال به اپلیکیشن‌های اندروید می‌آید

لاگین بدون نیاز به پسورد، تا پایان سال به اپلیکیشن‌های اندروید می‌آید
سال گذشته، در کنفرانس I/O گوگل از پروژه امنیتی پرده‌برداری کرد که قدمی روبه‌جلو برای حذف پسورد برای تشخیص هویت کاربر محسوب می‌شد. ظاهراً این پروژه امسال قابل بهره‌برداری خواهد بود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
سال گذشته، در کنفرانس I/O، گوگل از پروژه Abacus پرده‌برداری کرد. با تحلیل نحوه تایپ، تماس با صفحه و گفتار شما، سیستم هوشمند تشخیص هویت Abacus، به شما اجازه خواهد داد تا بدون واردکردن پسورد یا اثرانگشت، به اپلیکیشن‌های قفل‌دار خود دسترسی پیدا کنید. البته، پیش‌ازاین، در طول یک سال گذشته خبر خاصی از این پروژه شنیده نشده بود.
بنا بر گزارش‌ها، اگر همه آزمایش‌ها درست پیش برود، پروژه Abacus تا پایان امسال برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان، آماده استفاده خواهد بود. با این ویژگی، کاربران با کسب «امتیاز اعتماد» به برنامه‌های محافظت‌شده‌ی خود دسترسی پیدا می‌کنند. این امتیازات غالباً بر اساس مواردی که پیش‌تر گفتیم، مانند الگوی تایپ و گفتار، تشخیص چهره و ... و در پس‌زمینه سیستم‌عامل، محاسبه خواهند شد.
برخی اپلیکیشن‌ها به امتیاز بیشتری نسبت به دیگر اپلیکیشن‌ها نیاز دارند. برای مثال، شما برای ورود به اپلیکیشن بانک خود به امتیاز بیشتری نسبت به دسترسی به یک بازی نیاز دارید و اگر امتیاز کافی نداشته باشید باید با واردکردن رمز یا اثرانگشت وارد شوید.
دنیل کافمن (Daniel Kaufman) رئیس بخش تکنولوژی‌های پیشرفته و پروژه‌های گوگل، پس از آغاز به کار پروژه Abacus، گفت «این جمعه در کنفرانس I/O، ایده‌ی پشت پروژه Abacus، توسط مهندسین گوگل به «رابط کاربری برنامه‌نویسی اعتماد» تبدیل‌شده است. در ماه آینده، چندین بانک و شرکت سرمایه‌گذاری، این رابط برنامه‌نویسی را امتحان خواهند کرد. اگر این تست به‌خوبی پیش برود، تمام برنامه‌نویسان اندروید قادر خواهند بود تا از لاگین بدون پسورد در برنامه‌هایشان استفاده کنند.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر