لایکا و هواوی همکاری بلندمدت خود در قالب یک مرکز پژوهشی مشترک را تائید کردند.

لایکا و هواوی همکاری بلندمدت خود در قالب یک مرکز پژوهشی مشترک را تائید کردند.
لایکا و هواوی در بخش دوربین گوشی های P9 و P10 همکاری داشتند اما به نظر می¬رسد که همکاری آنان همچنان ادامه خواهد شد. سوال آن است که میزان حضور و همکاری لایکا در بخش دوربین این گوشی ها تا چه حد بوده است؟ آیا هواوی با درج نام این شرکت خوشنام صنعت عکاسی فقط از برند آن بهره برداری کرده است؟
  • جدیدترین بازی ها
بسیاری چنین فکر می کنند ولی هواوی فوراَ به این شایعه عکس العمل نشان داد و اعلام کرد که همکاری این دو شرکت آلمانی و چینی، تشریفاتی و سطحی نیست. دو شرکت اعلام کردند که می خواهند در آینده یک مرکز تحقیق و پژوهش دایر کنند و در زمینه نرم افزارهای نوری و عکاسی باهم همکاری کنند.

مکس برک از مهندسان لایکا، اولین لنز 35 میلی‌متری جهان را ساخت و مرکز تحقیقی مشترک هواوی و لایکا در آزمایشگاهی که مکس برگ نام دارد و در شهر وتسلار آلمان واقع‌شده است دایر می شود. این دو برند جهانی امیدوارند بتوانند فناوری دوربین گوشی ( هم در بخش سخت افزاری و هم نرم افزاری) را ارتقاء دهند. علاوه بر این، دو شرکت می خواهند در این آزمایشگاه در حوزه فناوری AR و VR گام های بلندی بردارند. هواوی امسال در زمینه فناوری وی آر کارهایی کرده بود ولی آنچه در دوربین گوشی پی 9 دیدیم چندان ما را تحت تاثیر قرار نداد. این به آن معنا نیست که هواوی در این زمینه عملکرد بدی داشته است؛ اتفاقاَ هواوی به نسبت خوب کار کرده است. اما وقتی اسم لایکا مطرح می شود انتظارات بالا می رود. به‌هرحال باید پذیرفت که  آن‌ها به‌تازگی همکاری خود را آغاز کرده اند و امیدوارند بتوانند موفقیتی که شرکت نوکیا با دوربین‌های آلمانی کارل زایس تجربه کرد را تکرار کنند. برای قضاوت درباره نتایج عملی این همکاری باید مدتی صبر کرد.  

منبع: فون ارنا
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر