متخصص اندروید پاسخ می‌دهد: چرا بستن اپلیکیشن‌ها به بهبود عملکرد باتری کمک نمی‌کند؟

متخصص اندروید پاسخ می‌دهد: چرا بستن اپلیکیشن‌ها به بهبود عملکرد باتری کمک نمی‌کند؟
اکثر افراد تصور می‌کنند بستن برنامه‌های باز و در حال اجرا در پس زمینه گوشی، به بهبود عملکرد باتری دستگاه اندرویدی آن‌ها کمک می‌کند اما یک متخصص ارشد اندروید، نظر متفاوتی دارد.
  • جدیدترین بازی ها
بستن اپلیکیشن‌های اضافی و برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه، به عقیده بسیاری از کاربران دستگاه‌های اندرویدی، به بهبود عملکرد  باتری کمک می‌کند اما متخصصان اندرویدی معتقدند این امر، تنها هدر دادن انرژی و زمان بوده و هیچ تاثیر مثبتی برای عملکرد باتری دستگاه شما به همراه نخواهد داشت. 
Hiroshi Lockheimer مدیر ارشد بخش توسعه اندروید، سیستم‌عامل و مرورگر کروم معتقد است اندروید به نحوی بهینه‌سازی شده تا اجرای اپلیکیشن‌های مختلف را به خوبی مدیریت کند تا در مصرف باتری نیز افزایشی را شاهد نباشیم. این مقام مسئول معتقد است بستن برنامه‌ها، به جای آنکه فشار موجود روی باتری دستگاه شما را کاهش دهد، فشار بیشتری را به آن وارد خواهد کرد.

به بیان دقیق‌تر، بستن برنامه‌ها باعث خواهد شد گوشی تلاش بیشتری داشته تا با فراخوان مجدد برنامه، اطلاعات را بین حافظه فیزیکی و مجازی دستگاه انتقال دهد. امری در نهایت باعث خواهد شد مصرف باتری نه‌تنها بهبود پیدا نکند بلکه در برخی موارد، افزایش را به ثبت برساند. با این تفاسیر، بستن چندین و چندباره برنامه‌ها بدون دلیلی خاص، باعث کاهش سرعت عملکرد دستگاه شما خواهد شد. 
پیش از این Craig Federighi سرپرست بخش نرم‌افزار اپل نیز ادعای مشابهی را مطرح کرده بود. 
به عنوان جمع‌بندی، باید اعلام کرد تنها در صورتی باید برنامه‌هایی که در پس‌زمینه گوشی شما در حال اجرا هستند را ببندید که وقفه‌ای در استفاده از آن‌ها ایجاد شده باشد. 

منبع: wired
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان پنج شنبه 16 آذر 1396
اگه در مورد آندروید هست چرا عکسش آیفونه؟؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر