محققان: شما نمی‌توانید اسپایدرمن باشید!

محققان: شما نمی‌توانید اسپایدرمن باشید!
از اینکه رویای کودکی شما را خراب می‌کنیم متاسفیم؛ اما باید به شما بگوییم که بر اساس تحقیقات تعدادی از دانشمندان، تئوری تبدیل شدن به مرد عنکبوتی و خزیدن بر روی ساختمان‌های شهر، از نظر علمی نیز غیر ممکن است.
  • جدیدترین بازی ها
اگر شما هم رویای تبدیل شدن به اسپایدرمن را در ذهن داشتید، باید گفت نمی‌توانید چنین کاری را بدون استفاده از چندین ابزار فناوری انجام بدهید. دانشمندان دانشگاه کمبریج در جدیدترین تحقیق خود مشخص کرده‌اند که خزیدن بر روی دیوار برای هر حیوانی به غیر مارمولک، عملا غیر ممکن است؛ زیرا موجود برای انجام این کار به پاها و دستان بسیار درازی نیاز دارد. اگر فردی قصد داشت چنین کاری (خزیدن روی دیوار) را انجام بدهد، باید 40 درصد از بدن وی به همراه صفحات چسبنده پوشیده بشود.

اما نباید به همین زودی و با شنیدن این خبر نا امید شود. یافته‌های اخیر این گروه از دانشمندان نشان می‌دهد که موجودات بزرگ‌تر نیز می‌توانند با استفاده از پدهای برچسبی، بر مشکل سایز خود غلبه کنند. این تحقیق می‌تواند به ساخت نوعی از چسب‌های بزرگ اما انعطاف پذیر منجر شود که درحال حاضر وجود ندارند. شاید هیچ‌وقت یک پیتر پارکی واقعی وجود نداشته باشد، اما تحقیق درباره عدم وجود چنین چیزی، می‌تواند به خلق یک فناوری تازه و هیجان انگیز منجر شود!

منبع: Engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر