محققین هاروارد با قلب موش یک ربات زنده ساختند

محققین هاروارد با قلب موش یک ربات زنده ساختند
یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد موفق شده با استفاده سلول‌های بدن یک موش، رباتی بسازدر که مانند لقمه ماهی در مایعات شنا می‌کند و زنده‌ می‌ماند. این محققین امیدوارند تحقیقات آن‌ها منجر به پیشرفت‌های چشمگیری در ساخت اعضای بدن شود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد موفق شده با سلول‌های قلب یک موش، سیلیکون به کار رفته در بافت سینه، طلا و مهندسی ژنتیک، رباتی زیست-مهندسی بسازد که شبیه یک لقمه ماهی حرکت می‌کند.

این ربات لقمه ماهی از چهار لایه متفاوت ساخته شده است: یک بستر سیلیکونی که بدنه را تشکیل می‌دهد، یک سیستم اسکلت ساخته شده از سیم‌های طلایی، لایه دوم سیلیکونی که اسکلت را در بر می‌گیرد و 200 هزار سلول موش که از نظر ژنتیکی مهندسی شده‌اند. این سلول‌ها طوری طراحی شده‌اند که در معرض نور، جمع می‌شوند. با جمع شدن این سلول‌ها، ربات به آسانی مانند یک لقمه ماهی شنا می‌کند. این گونه‌ی زیستی بیولوژیک، به تعریف کیت پارکر، سرپرست تیم، به صورت خودکار به دنبال منبع نور شنا می‌کند و سلول‌های آن با تغذیه از مواد مغذی موجود در مایع زنده می‌مانند و می‌توان آن را کنترل کرد.این ربات بیولوژیکی در حال حاضر تنها در محیط آزمایشگاهی زنده می‌ماند. این ربات حتی اگر برای زنده ماندن به یک مایع مخصوص نیاز نداشته باشد، سلول‌های موش هیچ سیستم ایمنی ندارند و به سرعت توسط باکتری‌ها و فاژهای قارچی مورد حمله قرار می‌گیرند. پارکر امیدوار است که تحقیقات آن‌ها توسط تیم‌های دیگر تکمیل شده و منجر به ساخت یک قلب سالم مهندسی شده و دیگر اعضای بدن شود.

پارکر در مصاحبه با سایت Popular Mechanics گفت:

ربات‌سازان و مهندسان راه‌های مختلفی برای استفاده از سلول‌های بیولوژیک به عنوان ماده سازنده می‌بینند. زیست‌شناسان دریایی می‌توانند ببیند که باقت عضلات چگونه ساخته و در جای خود قرار گرفته‌اند.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر